Filmové novinky

Filmové premiéry: tento týždeň vás v kinách privítajú tieto premiérové filmy: boj o Dunkirk, Sci-fi Luca Bessona Valerian a mesto tisícich planét, veľkolepé vtáčie dobrodružstvo s "Bocianom" Riškom a Personal Shopper s Kristen Stewart.

blog

Dunkirk

USA / Velká Británie / Francie / Nizozemsko, 2017
Réžia:
 Cristopher Nolan
Hrajú:  Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, Aneurin Barnard, Harry Styles, Jack Lowden, Fionn Whitehead, Will Attenborough...

Očakávaná vojnová dráma vizionára Christophera Nolana vychádza z udalostí evakuácie obkľúčených francúzskych, britských a belgických vojakov z pláží severofrancúzskeho Dunkirku na jar 1940.
Prečítajte si viac

Valerian a mesto tisícich planét

(Valerian and the City of a Thousand Planets), Francúzsko / UK, 2017, 129 min.
Réžia: 
Luc Besson
Hrajú: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna, John Goodman, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Peter Eberst, Jean-François Lenogue, Alain Chabat a ďalší

Distribučbé verzie: 2D dabing, 3D dabing, 3D, 3D Imax, 3D 4DX

Dvadsať rokov po kultovom Piatom elemente prichádza Luc Besson s novým sci-fi. Je rok 2740, Valerian a Laureline sú zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržiavať vo vesmíre poriadok. Ich veliteľ ich vyšle na misiu do dych berúceho intergalaktického mesta Alpha, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou zloženou z tisícok rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Na toto skvostné historické mesto útočí neznámy nepriateľ. Valerian a Laureline vedú boj s časom aby našli zdroj zla a zastavili ho skôr, ako zničí celý vesmír.
Prečítajte si viac

Bocian Riško

(Richard the Stork), 2017, 84 min.
Réžia: 
Toby Genkel, Reza Memari 
Hrajú: Tilman Döbler, Nicolette Krebitz, Marcus Off 

Veľkolepé vtáčie dobrodružstvo o vrabcovi, ktorý žije ako bocian a myslí si, že je bocian. Má svojráznych kamarátov - sovu Oľgu a papagája Kikiho, s ktorými sa vydáva na let do Afriky. „Bocian“ Riško je zábavný a chvíľami dojemný dobrodružný animák pre ornitológov, aj pre celú rodinu. Keby túto vtáčiu partiu stretol včas Alfred Hitchcock, točil by potom iba farebné veselé filmy.
Prečítajte si viac

Personal Shopper

Francúzsko / Nemecko, 2016, 105 min.
Réžia:
 Olivier Assayas
Hrajú:  Kristen Stewart, David Bowles, Lars Eidinger, Nora von Waldstätten, Anders Danielsen Lie, Sigrid Bouaziz

Mladá Američanka Maureen (Kirsten Stewartová) sa živý nakupovaním oblečenia pre obletovanú celebritu. Svoj voľný čas trávi v podivnom opustenom dome. Je Maureen naozaj schopná komunikovať s dušami mŕtvych?
Prečítajte si viac

--------------------------

Náš tip na tento týždeň:

19.7.2017, 20:30 / Eurovea
Pokračovanie cestovateľského letného kina

Cestovateľské kino v spolupráci s CK Svet. Každú stredu  o 20.30 h v mesiaci júl a august na námestí M.R.Štefánika v areáli OC Eurovea. Tentokrát Frajerské Faerské ostrovy. Uvádza Eva Rosíková, Boris Barabáš.
Prečítajte si viac

 

 

22.7.2017, 16:00 / Kino Lumiére
Príbeh lesa

(Les saisons), Francúzsko, 2014, 97 min., český dabing, prístupné od 12 rokov.
Réžia: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud

Poetická kronika Európy minulých 15 000 rokov, sfilmovaná očami zvierat. Prírodná symfónia tajomstiev lesov, plání a hôr. Keď sa posledná doba ľadová skončila, cyklus ročných období sa znova rozbehol.
Prečítajte si viac

----------------------------