film
festival

Visegrad Film Forum 2020 - zrušené

Visegraf Film forum prijalo ťažké rozhodnutie. V súvislosti s poslednými udalosťami v Európe je aktuálny ročník zrušený. Či pôjde o kompletné zrušenie alebo o presunutie, vás budeme informovať neskôr.

Táto akcia sa konala v minulosti

Chcete sa pozrieť do zákulisia filmovej tvorby? 9. ročník vzdelávacieho podujatia Visegrad Film Forum je tým správnym miestom pre tvorcov, ktorí hľadajú nové medzinárodné kontakty a majú chuť sa dozvedieť viac o filmovej tvorbe od svetoznámych profesionálov.

Visegrad Film Forum počas piatich dní znova ponúkne bohatý audiovizuálny program, zložený z prednášok a premietaní sprevádzaných diskusiami s renomovanými hosťami. Okrem toho nás čaká predstavenie študentských projektov našich partnerských filmových škôl. V diskusiách nasledujúcich po filmoch budú študenti debatovať nielen o filmoch, ale aj o podmienkach v akých filmy vznikali a o systém výučby na ich školách. Tento rok pozvanie na podujatie prijali študenti z Bosny a Hercegoviny, Srbska, Arménska, Maroka, Českej republiky, Maďarska a Poľska.

Dospeláci v miestnosti
V spolupráci s Medzinárodným filmovým festivalom FEBIOFEST Bratislava uvedie Visegrad Film Forum v premiére poslednú snímku Oscarového režiséra Costu Gavrasa.

Dôstojník a špión
O poslednej snímke režiséra Romana Polanského, ktorá získala na poslednom ročníku filmového festivalu v Benátkach cenu FIPRESCI spolu so Strieborným levom a nedávno aj francúzsku národnú cenu Cesár, príde bližšie porozprávať poľský kameraman Pawel Edelman.

Dogville
Molly Malene Stensgaard, dvorná strihačka dánskeho režiséra Larsa Von Triera, ktorý sa preslávil filmami nakrútenými podľa Dogmy 95, príde na VFF bližšie uviesť legendárnu snímku Dogville.

Pink Floyd – The Wall
Výnimočný zážitok nielen pre fanúšikov psychadelického rocku a kapely Pink Floyd, ale aj pre filmových fajnšmekrov poskytne projekcia ikonického hudobného filmu Allana Parkera.

Zimnica
Islandská režisérska hviezda Friðrik Þór Friðriksson, ktorého filmy sa častokrát ocitajú v súťažiach medzinárodných festivalov a na konte má aj nomináciu na Oscara, vytvoril film Zimnica spolu s producentom Jimom Starkom.

Maria Djurkovič
K piatim potvrdeným hosťom VFF pribudne ešte jedno významné meno. Do Bratislavy zavíta britská architektka s nomináciou na Oscara za najlepšiu výpravu pre film o Alanovi Turingovi pod návom Kód Enigmy (2015).

Potvrdení hostia deviateho ročníka:
Jim Stark - producent, ktorý pomohol zviditeľniť Jima Jarmuscha a iných
Debra McGuire - kostymérka legendárneho televízného seriálu Priatelia
Molly Malene Stensgaard - dvorná strihačka dánskeho režiséra Larsa Von Triera
Pavel Edelman - kameraman, ktorý nakrúca s v zahraničí s Romanom Polanskim, ale aj doma v Poľsku s Andrzejom Wajdom
Patrick Vollrath
Costa-Gavras
Eddy joseph

Program a hostí budeme dopĺňať

Oficiálna stránka

---------

Vstup:
akreditácie 20€ / 10€ študent (early bird)
akreditácie 25€ / 15€ študent (normal vstup)
na mieste: 30€ / 20€ študent

Odporúčame

film

Duchovia Inisherinu

Kino Lumière / Kino Nostalgia / Kino Mladosť / Kino Pezinok / Kino Film Europe / Kino Mier Modra / Cinema C...
odporúčame!
divadlo

Slzy Janka Borodáča: Pop Animal

6.2.2023 - 7.2.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
divadlo

Zle strážené dievča

10.2.2023 - 18.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Balet
odporúčame!
party

Faya Starters

So 11.2.2023 / Teleport
od vás odporúčame!