výstava

Tomáš a Viktor Hulík / Štruktúry

Výstava fotografií a geometrických objektov otca a syna, inšpirovaných prírodou s jej premenami, variabilitou, všadeprítomnosťou pohybu, rôznorodosťou tvarov, či rozmanitosťou prírodných štruktúr s množstvom prekvapujúcich spojitostí, vzťahov a súvislostí...

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
21.02.2019 18:00, Št

Tomáš Hulík, prírodovedec, fotograf, filmár, publicista

Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu, odbor environmentalistika v Bratislave. Zúčastnil sa na vedeckých, fotografických a filmárskych expedíciách v Taliansku a Tunisku, na Ďalekom východe Ruska, na ostrove  Sachalin, na Borneu, v Indonézii, Južnej Kórei, Keni či Turecku. Prednášal na svetových zoologických kongresoch a publikoval množstvo článkov.

Pracuje aj v televíznom prostredí ako kameraman, producent a režisér. Nakrútil niekoľko filmov o bobroch: Hulík a jeho bobry, Invázia bobrov a Návrat boborov, ktoré vysielali ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. V cykle Universum rakúskej televízie ORF produkoval v roku 2007 dokumentárny film o Vysokých Tatrách. Bol aj hlavným kameramanom pod režijnou taktovkou Pavla Barabáša. Film získal 15 ocenení najmä v zahraničí... Režijný debut absolvoval filmom  Návrat rysov o dvoch rysích mláďatách Líze a Murovi (pre STV, ORF a NDR). V decembri 2012 mal premiéru jeho dokumentárny film propagujúci krásy Slovenska - Cesty Slovenskom (pre STV). Poslednými filmárskymi počinmi sú Kráľ nebies Orol skalný a Divoké Slovensko. Ako kameraman nakrútil aj film o Neziderskom jazere v Rakúsku – Expedícia do rákosia a Divoký Istanbul.

Na výstave Štruktúry predstaví svoju netradičnejšiu tvorbu, za ktorú bol nominovaný na Slovak Press Photo 2018. Príroda ponúka množstvo nádherných a rozmanitých detailov, ktoré fascinujú svojou svojím poriadkom alebo naopak chaosom. Tomáš predstaví práve takéto detailné zábery na vodu, ľad, sneh, zem. Uvidíme aj zatmenie slnka a množstvo iných fotografií s usporiadanými geometickými tvarmi, ktoré úzko korešpondujú s tvorbou jeho otca – Viktora Hulíka.

----------

Viktor Hulík, výtvarník, galerista, organizátor výstav.

Na slovenskej výtvarnej scéne pôsobí od roku 1974, keď absolvoval štúdiá na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Jeho diela boli vystavené na mnohých samostatných výstavách vo viacerých mestách na Slovensku ako aj v Prahe, Paríži, Viedni, Berlíne, Budapešti, Bruseli, Moskve, Hamburgu, Oldenburgu, Györi, Pécsi, Clevelande, Baltimore, Dallase, Herningu, Reutlingene, Le Mans, Novom Sade, Zurichu, Grazi, Veszpréme,

Zúčastnil sa na viac než 450 kolektívnych výstavách po celom svete, v Českej republike, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Turecku, Nemecku, Taliansku, Slovinsku, Chorvátsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Španielsku, Belgicku, Holandsku, Dánsku, Švédsku, Nórsku, Portugalsku, vo Veľkej Británii, USA, Kanade, Rusku, Mexiku, Japonsku, Kórei, Alžírsku, Brazílii a na Kube.

Jeho diela sú súčasťou mnohých verejných i súkromných zbierok doma i v zahraničí.

Zúčastnil sa viacerých medzinárodných výtvarných sympózií a tvorivých pobytov vo Veľkej Británii, USA, Francúzsku, Švajčiarsku, Nórsku, Nemecku, Dánsku, Maďarsku, bývalej Juhoslávii.

Ako galerista a organizátor výstavných podujatí usporiadal viaceré významné prehliadky slovenského umenia vo Veľkej Británii, USA, Nemecku, v bývalej Juhoslávii a v Maďarsku.

Od roku 1996 vedie a zabezpečuje výstavný program Galérie Z v Bratislave, zorganizoval a kurátorsky zabezpečil 22 ročníkov veľkej medzinárodnej prehliadky Socha a Objekt, v minulom roku prvý ročník výstavy  súčasných európskych geometrických tendencií – Konkrétne leto.

Odporúčame

iná akcia

Bratislava Game Jam

8.11.2019 - 11.11.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Bolesť a sláva

Antonio Banderas a Penélope Cruz v novom filme kultového španielského režiséra Pedra Almodóvara.Viac
Pi 18.10.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Buty (CZ)

Viacnásobne ocenená česká kapela Buty odohrá koncert 14. 11.2019 v .klube pod lampou.Viac
Št 14.11.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
film

Jiří Suchý

Jiří Suchý. Jeho dielo je rozdrobené v tisícoch fragmentoch, dokumentoch, literárnych odkazoch. Je súčasťou náučnej literatúry a...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Mladosť / Kino Mier Senec / Cinemax Bory Mall / Cinema City Aupark / Kino Lumièr...
odporúčame!