festival
literárna akcia

Novotvar 2019 - Medzinárodný literárny festival

Príďte zažiť novú literatúru, ktorú nepoznáte, no mali by ste.

 

Festival Novotvar predstavuje to najzaujímavejšie z aktuálnych trendov v súčasnej domácej, európskej a svetovej literatúre. Každoročne zoznamujeme divákov prostredníctvom čítačiek s autormi a autorkami, ktorým v uplynulom roku vyšli nové knihy, s autormi, ktorí bývajú priraďovaní k tým najprogresívnejším v súčasnej tvorbe, ale prinášame aj najmladšiu generáciu debutantov a debutantiek. Vystúpenia takmer 3 desiatok prozaikov a poetov dopĺňaju v programe festivalu performancie, diskusie, párty a premietania.

Literatúra na Novotvare 2019:
Anne Carson (CA), Petra Hůlová (CZ), Andrea Salajová (SK/FR), Michal Hvorecký (SK), Luljeta Lleshenaku (AL), Uroš Prah (SI), Milo Janáč (SK), Vanda Rozenbergová (SK), slávnostný ceremoniál 1. ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá Vlna 2019, výhlásenie výsledkov literárnej súťaže Básne SK/CZ 2019 a mnoho ďalších.

Performance a inštalácie:
mimoOs a Priekopník Veverička – Millennial Magic Mirror (divadlo), Petra Fornayová – Extravagancia (videoinštalácia / performance), Jana Bodnárová (videoinštalácia), Ľudmila Machová a Lucia Veselá – Hľadanie spojenia (performance) a iné.

Koncerty a párty:
Požoň Sentimental, Queer Jane, Beyuz (DJ set)

Kedy: 9. – 12. október 2019
Kde: Pistoriho palác, Bratislava & KC Modra, Modra
Vstup: voľný

Odporúčame

výstava

Laco Teren. Nič nás nezastaví!

Výstava Laca Terena Nič nás nezastaví! v Slovenskej národnej galérii predstavuje kľúčové body jeho umeleckého programu a pokúsi...Viac
6.9.2019 - 12.1.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Lamb (UK)

Po 25.11.2019 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Nebáť sa moderny! 90. výročie Školy umeleckých remesiel v Bratislave

Posledná otvorená výstava v SNM-Historickom múzeum v roku 2018 vznikla pri príležitosti 90. výročia Školy umeleckých remesiel...Viac
14.12.2018 - 29.9.2019 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
koncert

Živé kvety - krst albumu

So 5.10.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!