výstava

Slovak Press Photo

Výstava víťazných fotografií 6. ročníka Slovak Press Photo v priestoroch starej radnice Múzea mesta Bratislavy a v Justiho sieni Primaciálneho paláca.

Táto akcia sa konala v minulosti

Slovak Press Photo je súťaž obrazovej žurnalistiky a následná výstava prinášajúca nezávislé autentické svedectvo o živote tak, ako ho vidia tvorcovia žijúci na Slovensku a v okolitých krajinách. Jej cieľom je umožniť verejnosti byť očitým svedkom udalostí a javov uplynulého roka. V tomto ročníku môžu tvorcovia prihlasovať svoje práce do desiatich kategórií pre fotografiu a do  medzinárodnej kategórie krátke video.

Zámerom súťaže je pozdvihnúť úroveň slovenskej obrazovej žurnalistiky ako významného komunikačného média i vizuálneho umenia; podporovať, zviditeľňovať a motivovať jej tvorcov na Slovensku; vytvoriť platformu pre konfrontáciu prác slovenských tvorcov a tvorcov z okolitých krajín; podporovať tvorbu mladých fotografov a študentov. V  medzinárodnej kategórii Krátke video chceme vyvolať konfrontáciu a tým aj snahu o kvalitatívny rast tvorcov krátkych spravodajských, dokumentárnych, reportážnych šotov, ktoré vznikli so zámerom byť publikované v audiovizuálnych médiách.

Víťaz hlavnej ceny Grand Prix bude ocenený sklenenou plastikou od výtvarníka Pala Macha. Ceny za víťazné fotografie jednotlivých kategórií a víťazné videá poskytnú mediálni partneri a partneri projektu. Víťazné práce budú po vyhodnotení súťaže prezentované na výstave, publikované v katalógu a zverejnené na našej webovej stránke.

Odporúčame

výstava

Filla - Fulla: Osud umělce | Osud umelca

Slovenská národná galéria v rámci projektu Made in Czechoslovakia venovanému 100. výročiu vzniku Československej republiky...Viac
11.7.2018 - 21.10.2018 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Bratislavské mineralogické dni

Bratislavské mineralogické dni predstavujú jednu z najväčších výstavných akcií v Slovenskej republike zameranú na minerály,...Viac
So 6.10.2018 / Dom kultúry Ružinov
od vás odporúčame!
film

Vlasy

Filmová adaptácia rovnomenného broadwayského muzikálu v réžii Miloša Formana.Viac
Kino Mier Modra / FK Nostalgia / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

BJD 2018: John Scofield 66 Combo

Fenomenálny gitarista John Scofield sa na jazzáky vracia po štyroch rokoch.Viac
Ne 28.10.2018 / Ateliér Babylon
odporúčame!