výstava

Richard Turan a Ulla Hasen: Vzdialené svety

Výstava obrazov Richarda Turana a Ully Hasen Vás prenesie do sveta fantastických portrétov budúcnosti a do veľkej diaľky neznámych svetov v nekonečnom priestore. V modernom a abstraktnom vnímaní sú tieto diela výsledkom kombinácie dvoch rozdielnych umelcov, ktorí sa týmto spôsobom venujú tejto téme. V určitých pohľadoch sa tieto diela medzi sebou dopĺňajú a dávajú pozorovateľovi tretí rozmer.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
06.02.2024 18:00, Ut

Obrazy talentového umelca Richarda Turana prinášajú intenzívnu hru farieb portrétov z budúcnosti do mysle novej modernej generácie, do sveta, ktorý je často považovaný za veľmi vzdialený a nedosiahnuteľný a predsa už v dnešnej dobe všade prítomný.

Autor sa odvážne púšťa do hĺbky fantázie, pri ktorej vznikajú dynamické obrazy v niekoľko vrstvovom procese, kde sa pohybuje medzi abstrakciou a motívom.

Portréty neznámych a vzdialených bytostí z iných svetov, sú myšlienkovo spracované tak, ako by na nás pôsobil pohľad a dotyk ich vnútra, tam kde by sa mali stretávať naše a ich pohľady. Možno že to bude už za chvíľu a možno že za čas, ktorý budeme musieť ešte veľa krát dokončovať.

 

Obrazy Ully Hasen sa vynárajú mimo kognitívnych pojmov z pamäte tela, čo sa prejavuje v geste. Svetové poznanie, ktoré sa ponorilo do pozadia vedomia, pôsobí vo veľmi rýchlom procese umeleckej práce ako silný energetický impulz a intuícia.

Z pôvodne nezámernej a hravej kreácie z prázdna sa vynárajú stopy známeho. Vizuálne svety Ully Hasen často skúmajú tento hraničný priestor, v ktorom sa z abstraktného alebo prázdneho povrchu vynárajú známe veci, ako sú krajiny a scény.

Čo sa ukáže? Hovorí mi to niečo? Predtvary známeho sa javia ako ostrovy v bielom, alebo si to len myslím? Záleží na tom? Nie. Začína prekvitať biela, otvárajú sa priestory dostatočnej otvorenosti, projekčné plochy pre vlastný priestor skúsenosti, ktorý je dnes iný ako včera. Je to tá hrana alebo pointa, je to odraz na prekvapujúcom mieste, ktorý ma chce zviesť k dialógu? Pauza, stop – radosť z pohľadu, pretože papier a farba sa mi začali prihovárať. Cítim, čo to znamená hrať – a nielen po stáročia potichu pozdravujem Friedricha Schillera.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Richard Turan, Ulla Hasen, PhDr. Borivoj Medelský. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

výstava

Marko Blažo - Celý človek

Monografická výstava Marka Blaža (1972 – 2021) je pokusom vložiť košaté, až holisticky komplexné dielo tohto výnimočného umelca...Viac
16.2.2024 - 19.5.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
od vás odporúčame!
letný festival

Punkáči deťom 2024

13.ročník hudobno-spoločenského letného festivalu, ktorého hlavným motívom je benefícia. Každým rokom sa časť tržieb zo vstupného...Viac
29.8.2024 - 31.8.2024 / Camping Rybníky, Opatovce
odporúčame!
koncert

Prago Union & live band (CZ)

Česká hip-hopová legenda Prago Union vystúpi v auguste opäť na lodi Pink Whale.Viac
Pi 30.8.2024 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Hugo Toxxx (CZ)

Pi 26.4.2024 / Subdeck
odporúčame!