výstava

Priestor bez pamäti, bez hraníc a bez mena

Výstava študentky Hoa Nguyen Thi, 5. ročníka na katedre Fotografie a nových médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
12.09.2019 18:30, Št

Narodiť sa ako cudzinec vo svojej vlasti je existenciálny paradox. — M.M.Šimečka

Byť niekým je relatívny pojem. Myšlienka niekam patriť má svoje (ne)hranice tiež. Migrácia v globalizovanom svete ponecháva pojem národ premenlivo plávať medzi nami. Presun z jedného miesta na druhé posúva samotné hranice a migrujúci si svoju hranicu nosia so sebou.
Zaoberám sa (aj subjektívnymi) pocitmi diaspór a ich neskorších generácií. Zhmotňujem veci, ktoré tvoria ich a našu identitu.

Vizualizujem nevypovedané a predstavujem si realitu, v ktorej sa nachádzam.
Vychádzam z histórie, ktorú poznám, aj keď narážam na jej limity - a zároveň sa pýtam, čo ostane po mne. Na konci výskumu neočakávam konkrétnu odpoveď, ale skôr sa usilujem samotnú tému identity diaspór otvoriť. Zároveň je zámerom pýtať sa otázky, ktoré možno nebudú úplne zodpovedané, no zanechajú stopu, ktorá môže naviesť v budúcnosti ďalších k ich zodpovedaniu.

Oficiálna stránka autorky

Celý program festivalu Fjuzn

Odporúčame

koncert

Jon Regen (USA)

Ut 5.11.2019 / Nu Spirit Bar
odporúčame!
film

Ostrým nožom

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na...Viac
Ne 17.11.2019 / Kino Lamač
odporúčame!
výstava

Laco Teren. Nič nás nezastaví!

Výstava Laca Terena Nič nás nezastaví! v Slovenskej národnej galérii predstavuje kľúčové body jeho umeleckého programu a pokúsi...Viac
6.9.2019 - 12.1.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Sklenený zverinec

Rodinná dráma Tennesseeho Williamsa prináša dojímavý príbej o matke a jej dvoch deťoch.Viac
Pi 18.10.2019 / Divadlo Aréna
odporúčame!