výstava

P. Korček - Bratislava - mesto na sútoku dvoch riek

V tomto dokumentárnom fotografickom projekte autor skúma rieky Dunaj a Moravu ako neoddeliteľné súčasti Bratislavy a jej okolia.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Ich stav je priamou reflexiou dlhodobej ľudskej činnosti a klimatických zmien, ktorých sme všetci svedkami: minuloročné záplavy a tohtoročné extrémne suché leto. Na brehoch si mnohí budujú svoje dočasné či trvalejšie príbytky a ich životy sú s riekami pevne prepojené.

Obe rieky tvoria zároveň prirodzenú hranicu Slovenska s Rakúskom a Českou republikou. Nie tak dávno lemovala brehy týchto riek železná opona, ktorá nás dlhé desaťročia oddeľovala od civilizovaného západného sveta. Stopy komunistického teroru pomaly a potichu vrastajú do krajiny.

Peter Korček (1980) je fotograf, pedagóg a doktorand na Inštitúte tvorivej fotografie Filozoficko-prírodovedeckej fakulty Sliezskej univerzity v Opave. Vo svojej voľnej tvorbe sa venuje dokumentárnej fotografii. Zameriava sa prevažne skúmanie vzťahov mestského človeka a prostredia, ktoré ho obklopuje a ktoré svojou činnosťou aj formuje. Profesne pôsobil vyše pätnásť rokov ako fotoreportér v rôznych slovenských vydavateľstvách. Vystavuje na Slovensku aj v zahraničí, za svoju prácu získal viacero ocenení v rámci súťaží Slovak Press Photo a Czech Press Photo.

Galéria Nadácie Slovak Press Photo, Zichyho palác, Ventúrska 9

Otvorené: ut 13:00–17:00, str 13:00–17:00, št 13:00–18:00, každá prvá a posledná sobota mesiaca 13:00–18:00

Odporúčame

koncert

DakhaBrakha (UA)

So 3.12.2022 / Majestic music club
odporúčame!
film

Chlast

Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v...Viac
Kino Film Europe / Kino Nostalgia
odporúčame!
výstava

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

Nová výstava Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy predstavuje obraz mesta a jeho obyvateľov a obyvateliek od konca 13. storočia po 90...Viac
23.9.2022 - 26.3.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
vážna hudba

Mozart, Kančeli, Dvořák

12.1.2023 - 13.1.2023 / Slovenská filharmónia
odporúčame!