výstava

Odkaz Václava Havla v tvorbe mladých grafikov

Tento rok si pripomíname 85-te nedožité narodeniny a 10-te výročie úmrtia prvého ponovembrového československého prezidenta Václava Havla.

05.10.2021, Ut - 05.11.2021, Pi
Nábrežie Dunaja pri soche T.G.Masaryka

V utorok 5. októbra sme si pripomenuli nedožité osemdesiate piate narodeniny Václava Havla otvorením výstavy v parku na Vajanského nábreží za prítomnosti českého veľvyslanca Tomáša Tuhého a riaditeľky Českého centra Bratislava Moniky Koblerovej. Výstava sa volá Odkaz Vaclava Havla v tvorbe mladých grafikov a potrvá do 5. novembra 2021.

Práve v utorok sme si pripomenuli 85-te nedožité narodeniny  a v decembri zároveň aj10-te výročie úmrtia prvého ponovembrového československého prezidenta Václava Havla.
 
Vystavená kolekcia  predstaví 19 plagátov. Autormi prác sú študenti grafického ateliéru Fakulty dizajnu a umenia Ladislava Sutnara Západočeskej univerzity v Plzni. V rámci medzinárodného projektu Svoboda. Pohled mladé generace vytvorili grafiky inšpirované osobnosťou Václava Havla. 

Vystavené práce sú časťou rozsiahleho celku, ktorý bol prvýkrát prezentovaný v Prahe. Diela vznikali pod vedením prof. Rostislava Vaňka  a doc. Kristýny Fišerovej.

Viac informácií
 

Odporúčame

koncert

Jozef van Wissem

V bratislavskom kostole Klarisky na pozvanie festivalu Hradby Samoty vystúpi holandský skladateľ a hráč na lutnu Jozef van Wissem...Viac
Pi 12.11.2021 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
výstava

Časová schránka zo sochy Archanjela Michala

23.10.2021 - 24.10.2021 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
koncert

Marky Ramone

Do bratislavského MMC prichádza bubeník legendárnych Ramones - Marky Ramone, spolu so svojou kapelou Blitzkrieg.Viac
Ut 12.7.2022 / Majestic music club
odporúčame!