výstava

Malé utópie - Piccole utopie

Výstava predstavuje najpozoruhodnejšie architektonické návrhy z dielní súčasných talianskych architektov.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
23.04.2015 18:00, Št

Výstava Malé utópie vznikla na podnet talianskeho Ministerstva zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce ako jeden z projektov rímskeho Národného múzea XXI. storočia (MAXXI) orientovaného na súčasné umenie a dizajn, s cieľom predstaviť najpozoruhodnejšie architektonické návrhy z dielní súčasných talianskych architektov.

Ich výber prebiehal v troch paralelných líniách – autori, projekty a aktuálne témy, pričom nezanedbateľným kritériom bola najmä realizovateľnosť jednotlivých ideí.

Koncepcie prezentované na výstave teda nie sú iba vzdušnými zámkami, ale aj reálnymi architektonickými dielami, ktorých finálna podoba sa nelíši od pôvodného projektu.

"Výstava nie je len zobrazením vybraných diel a predstavením ich autorských skupín, ale reflektuje postoje a reakcie tvorcov na súčasné globálne výzvy, prináša nadčasový odkaz tvorivej inšpirácie. Názorne sprostredkúva overenú skúsenosť - že pokrok vyrastá z histórie, tvorivo sa na ňu nadväzuje a inováciami znásobuje. A to všetko pri maximálnom zužitkovaní - recyklácii - dochovaného architektonického fondu. Výstava tým získava pridanú hodnotu - potenciál príťažlivej až nákazlivej inšpirácie." doc. Ing. Eva Kráľová, PhD.

Po zastávkach v Šanghaji, Miami, San Franciscu, Aténach, Barcelone či Záhrebe teraz vďaka úsiliu Talianskeho kultúrneho inštitútu v Bratislave a občianskeho združenia Design Factory výstava "Malé utópie" putuje do bratislavskej galérie architektúry a dizajnu na Bottovej ulici. Podujatie sa koná s podporou Ministerstva kultúry SR.

Projekty prítomné na výstave:
bam! bottega di architetturametropolitana Turín
Matilde CASSANI Miláno
ELASTICO SPA Chieri, TO
MariaGiuseppina GRASSO CANNIZZO Vittoria, RG
Labics Rím
MODUS architects Bressanone, BZ
OBR OpenBuildingResearch Janov, Londýn, New York
Umberto RIVA Miláno
stARTT Rím
CZA CinoZucchiArchitetti Miláno

Odporúčame

koncert

BJD 2022: Marcus Miller

Američan Marcus Miller je jedným z najlepších žijúcich basgitaristov. Hral na šiestich albumoch Milesa Davisa, bol jeho najväčším...Viac
Ne 23.10.2022 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
film

Trojuholník smútku

Cinema City Aupark / Cinemax Bory Mall / Kino Mladosť / Kino Film Europe / Artkino Za zrkadlom / Kino Lúky ...
odporúčame!
film

Podozrivá

Autor legendárneho Oldboya a Komornej Park Chan-wook sa vracia s mysterióznou detektívnou romancou, ktorá vám zamotá hlavu a...Viac
Kino Nostalgia / Kino Film Europe / Kino Lúky a FK Lúky / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
koncert

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna 2022

BJD - Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa budú aj tento rok na novom mieste - v A4 Studio na Trnavskej ceste, ktoré je...Viac
21.10.2022 - 23.10.2022 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!