výstava

Long Life Project / medzinárodný študentský projekt

Zatiaľ čo šance dožiť sa vysokého veku boli ešte nedávno veľmi isté, naša budúcnosť sa v posledných mesiacoch stala značne neistá. To nás však nezbavuje povinnosti pracovať s výhľadom dopredu. Je to nielen terapeutické, ale aj profesionálne. Spoločnosť sa musí začať pripravovať na prebiehajúce politické, ekonomické ako aj demografické zmeny.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
22.11.2023 17:00, St

Študenti z troch stredoeurópskych univerzít sa zúčastnili projektu LongLife, aby ukázali, že dizajn, umenie a architektúra môžu pomôcť nájsť možné riešenia pre rôzne oblasti, ktorých sa fenomén starnutia dotýka. Niektoré z ich nápadov sú praktické a realizovateľné, iné sú víziami provokujúcimi na ďalšie premýšľanie.

Mladí dizajnéri pristúpili k téme z veľmi odlišných a niekedy prekvapivých uhlov, od návrhu inkluzívneho UX designu smartfónov po veľmi štýlový, a pritom vysoko funkčný nábytok, od viacúčelových terapeutických pomôcok po ironizujúci pohľad na vlastnú virtuálnu existenciu.

Dizajn má moc a zodpovednosť prevádzať do praxe zmenu v našich postojoch. Ukazuje sa, že študenti-dizajnéri si to veľmi dobre uvedomujú.

Vernisáž výstavy je 22. novembra o17:00, výstava bude prístupná Galérií dizajnu Satelit do 28. januára.


 

Odporúčame

letný festival

Pop Messe 2024

25.7.2024 - 27.7.2024 / Areál Velodrom, výstaviště BVV, Brno
odporúčame!
koncert

Para

Fanúšikovia Pary sa tento rok konečne dočkajú. Po šiestich rokoch od poslednej radovej nahrávky Našou krajinou vydáva kapela nový...Viac
3.4.2024 - 5.4.2024 / STARS auditorium
odporúčame!
koncert

Mikrozvuk 41: Les Halles (FR) + Roy Werner / G.S. Sultan (USA)

Ďalší zo série koncertov Mikrozvuk v petržalskom LOMe. Tentokrát sa môžete tešiť na francúzsky ambient v podaní Les Halles a...Viac
Pi 8.3.2024 / LOM, Mlynarovičova 5
odporúčame!
koncert

Katarzia

Št 4.4.2024 / Kácečko (KC Dunaj)
odporúčame!