koncert

Peter Lipa & Band v DK Devín

Slovenská jazzová legenda Peter Lipa sa predstaví so svojim Bandom v novo zrekonštruovanom Dome kultúry Devín, kde zahrá vedľa osvedčených hitov aj novšie skladby s textami Milana Lasicu. V spojení s príjemnou rodinnou atmosférou Devínskeho domu kultúry, tento koncert sľubuje neopakovateľný kultúrny zážitok.

Táto akcia sa konala v minulosti

Koncerty Petra Lipu sa vždy nesú vo veľmi príjemnom a priateľskom duchu, je známy svojou nenútenou komunikáciou s publikom a skvelým sprievodným bandom, ktorý tvoria výborní mladí slovenskí hudobníci.

Peter Lipa je slovenský jazzový spevák, skladateľ, moderátor a hudobný organizátor. Je dôležitou osobnosťou na poli slovenského jazzového života a dlhodobo bol popredným organizátorom festivalu Bratislavské jazzové dni. Vyvinul jedinečný vokálny štýl, ktorý sa zameriava na texty. Je nazývaný „otcom slovenského jazzu“.

V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi.

Vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný a má výbornú štýlovú orientáciu. Jeho rozpätie siaha od klasických jazzových štandardov a dixielandu cez latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovplyvnenie spevákmi ako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Spontánne improvizačný typ.

Vstupné: predpredaj 20€

Odporúčame

koncert

Donna Candy (FRA) + gertie adelaido

Št 25.4.2024 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

Kælan Mikla (IS) & support

Do Bratislavy po rokoch opäť zavíta islandské dark wave/post-punk trio Kælan Mikla.Viac
Po 24.6.2024 / Fuga
odporúčame!
letný festival

Slovenské alternatívne leto 2024

19.7.2024 - 21.7.2024 / Námestie gen.M.R.Štefánika, Brezno
odporúčame!
výstava

Jina Park - Dom zázrakov

Na novú kapitolu vo výstavných projektoch Jiny Park, nazvanú Dom zázrakov, sa núka nazerať ako na chválu zázraku, ktorú živí...Viac
11.4.2024 - 1.6.2024 / Steinhauser gallery, Laurinská 3
odporúčame!