výstava

Jana Bednárová: Splynúť s divočinou

Jana Bednárová rozpráva príbeh o divokej džungli prostredníctvom maľby prírodnými pigmentami na surový hodváb. Zaznamenáva prírodné scenérie a skryté kompozície pralesa v severovýchodnej Indii.
Táto akcia sa konala v minulosti

Kurátorka: Martina Ivičič

Výstava Splynúť s divočinou sprostredkuje divákovi pohľad na rozmanité prírodné úkazy ako kamenné zoskupenia, skalnaté previsy, koreňové premostenia a majestátne vodopády. Uprostred autentických fragmentov nedotknutej prírody nás autorka podnecuje k uvedomeniu si našej prirodzenej spätosti s okolitou krajinou, ktorej je človek súčasťou.

Plenérová tvorba je pre autorku typickým výtvarným postupom, ktorého zámerom je ponorenie sa do krajiny severovýchodnej Indie, kde Bednárová aktuálne žije a tvorí. Prechádzky panenskou prírodou a objavovanie skrytých scenérií hustého pralesa bude možno raz utópiou z minulosti, ktorú budeme mať uchovanú iba v našej pamäti. Autorka pracuje s týmito spomienkami na podobizeň prírody, akú sme ju poznali.

Maľby na plátno akrylom alebo na surový hodváb prírodnými pigmentami rozprávajú príbeh o divokej džungli, ktorá môže inšpirovať človeka pre prežitie svojou biodiverzitou a schopnosťou rozrastať sa v nehostinných podmienkach. Zaznamenávanie scenérií z divokej prírody je snahou o portrét obrazu o vzájomnosti, harmónie a koexistencie v prírode, ktoré sa ľuďom vytrácajú z obzoru.

Odporúčame

divadlo

Festival Ochotníci 2021

17. až 19. septembra sa v priestoroch A4 - priestor pre súčasnú kultúru v Bratislave predstavia najlepší umelci z ochotníckeho...Viac
17.9.2021 - 19.9.2021 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Pentagramček

So 9.10.2021 / Kulturák
odporúčame!
film

Služobníci

Vyberú si cestu svedomia alebo cestu kolaborácie? Príbeh kňazov z totalitného Československa Služobníci režiséra Ivana...Viac
Ne 19.9.2021 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox

St 22.6.2022 / Majestic music club
odporúčame!