koncert

The Youniverse

Koncert kapely The Youniverse, známej pre legendárne živelné vystúpenia frontmanky Tammy Nižňanskej.
Táto akcia sa konala v minulosti

The Youniverse je energická alternatívna blues-rocková kapela poskladaná z Jerguša Oravca na gitare a Tammy Nižňanskej pri mikrofóne. Môžte očakávať surovú riffovú gitaru, ako aj bluesové motívy, hip-hopové beaty pretkané r'n'b a elektronikou. Hudba The Youniverse je podčiarknutá silnými vintage vplyvmi, kostýmami, sexy hudobníkmi, a okorenená glittrom. A celé je to, tradične, naboso a nahlas.

The Youniverse hrali na najväčších slovenských festivaloch ako je Pohoda či Grape, tiež na medzinárodnom festivale Colours of Ostrava 2022. Svojim posledným albumom Cmyk boli niekoľkokrát nominovaní na Radio_Head Awards v kategóriách album roka, debut roka a dva single roka. Získali výročné ceny zväzu autorov a interpretov v kategórii objav roka 2019 a speváčka Tammy Nižňanská získala ocenenie v kategórii speváčka roka.

The Youniverse charakterizujú vysokoenergické riffy - založené na hudbe s funkrockovými vokálmi, prevádzanými extatickými tanečnými pohybmi. Znejú ako “neznáma“ kapela, ktorú by ste mohli počuť aj vo filme Quentina Tarantina s blúdivým, surovým, sexy trblietavým a nezameniteľným rockovým prejavom. 

Vstupné: predpredaj 10€ // na mieste 15€

Odporúčame

koncert

BJD 2024: GoGo Penguin

So 19.10.2024 / A4 Studio, Trnavská cesta 49
odporúčame!
koncert

Mýšačka live: Twin Tribes (USA)

12. novembra zavíta v rámci koncertnej série Mýšačka live na Pink Whale americké dark wave duo Twin Tribes.Viac
Ut 12.11.2024 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Na srdci mi hraj! - zmena termínu

Podujatie Koncertná verzia Na srdci mi hraj!, ktoré sa malo konať v termíne 4. júna sa na základe vývoja predpovede počasia...Viac
Pi 9.8.2024 / Amfiteáter Trnava, Halenárska 20.
odporúčame!
film

Perugino - večná renesancia

Význačný maliar a učiteľ talianskej renesancie Pietro Perugino, od úmrtia ktorého uplynulo päťsto rokov, významným spôsobom...Viac
Kino Nostalgia / Kino Kultúrka Stupava / Kino Lumière
odporúčame!