výstava

István Orosz

Slovenské centrum dizajnu, Výstavný a informačný bod Satelit a Trienále plagátu Trnava 2012 vás pozývajú na vernisáž výstavy maďarského grafika Istvána Orosza.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
06.09.2012 19:00, Št

Robert Paršo, kurátor TPT 2012, prináša do galérie Satelit výstavu významného maďarského grafika Istvána Orosza. Výstava nám po prvý krát na Slovensku predstaví jeho animátorskú tvorbu a výber z nerealizovaných plagátov.

Výstava predstaví aj výber plagátov, ktoré Orosz vytvoril pre vlastné potešenie a doposiaľ neboli vytlačené. Autor je známy využívaním paradoxov perspektívy, násobenia významov a optických ilúzií.

Jeho plagátová tvorba je vo svete veľmi cenená a bola prezentovaná a ocenená na mnohých výstavách a reprodukovaná v odbornej tlači. Tvorí najmä politické a kultúrne plagáty. Niektoré jeho diela sa stali ikonou svojej doby. Takým je napríklad plagát Tovarišči Konec, ktorý vhodne ilustroval náladu vo východnom bloku koncom 80-tych rokov.

Na výstave môžete vidieť plagát Irán, kde dal do kontrastu staroveký reliéf leva a tieň drzého mikimauza, čím vytvoril napätie jasne ilustrujúce konflikt kultúr na rozhraní tisícročí. V poslednej dobe sa venuje aj grafike a dreveným „nemysliteľným“ objektom, ktoré môžete v septembri zhliadnuť na jeho výstave v blízkom Šoproni (na Petőfiho námestí č. 8).

Výstava je oficiálnou sprievodnou akciou blížiaceho sa Trienále plagátu v Trnave (9. november 2012 – 3. február 2013)

Odporúčame

výstava

BA 60 – 69. Šesťdesiate v Bratislave

13.12.2023 - 19.5.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
Pi 19.1.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

papu rapu: SoLamenco + Bratislavský improvizačný orchester

SoLamenco je cesta do každodennosti pre hoboj a elektroniku, prázdniny, ktoré sa stali životom, kde sa všetko pevné rozplýva,...Viac
So 16.12.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Nemé tajomstvá

Strhujúca vzťahová snímka s detektívnou zápletkou ukazuje, ako jediná sekunda môže zmeniť celý život.Viac
Kino Mladosť / Kino Nostalgia
odporúčame!