výstava

Eliška Sky: Veľkolepé stretnutia

Výstava Veľkolepé stretnutia v galérii FOG predstavuje kurátorský výber z fotografickej tvorby českej umelkyne Elišky Sky. Tento súbor, ktorý pozostáva z diel vytvorených počas obdobia takmer desiatich rokov, nás privádza do sveta surrealistických snov, v ktorom je každý vítaný.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
16.03.2023 18:00, Št

Fotografie a prepojenia medzi nimi sú plné epických stretnutí so svetlom, miestami a ľuďmi. Ovplyvnené sú autorkiným neustálym hľadaním rôznorodosti krásy.

Pri pohľade na fotografie Elišky Sky cítime, že jej jedinečnosť spočíva práve v tom, že vidí veci inak ako väčšina z nás. Obdivuhodný je tu silný cit pre farby, tvary a teatrálnosť, ktorá evokuje súčasné produkcie divadelných predstavení moderného tanca. Kyselkovej práca je už istý čas silne ovplyvňovaná prostredím londýnskych „grundge“ módnych magazínov, v ktorom sa pohybuje. Uvažovanie o kráse, o efemérnosti bytia, uvoľnenosť pohybu a hra farieb sa priam ponúkajú k rozjímaniu a meditácii.

Humor a zveličenie sa stali dôležitou súčasťou jej vizuálneho jazyka. Popúšťa uzdu svojej fantázii a so svojím surrealistickým videním vytvára nezvyčajné uhly, tvary, styling a prepracované set dizajny. Eliška Sky nanovo definuje normy každodenného života. Narúša stereotypy a spochybňuje pohľad na ženské telo tým, že prináša nové spôsoby, ako interpretovať feminitu. Zároveň povzbudzuje divákov, aby podnikali pozitívne kroky smerom k trvalo udržateľnému životu. Posolstvo tejto výstavy je jasné: Rôznorodosť krásy vyjadrená prijatím, prepojením a podporou.

Otváracie hodiny: Štvrtok - Sobota : 15:00 - 19:00, v iné dni na základe dohody.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor FOG. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

letný festival

Mičinský pitvor 2023

9.6.2023 - 11.6.2023 / Futbalové ihrisko, Horná Mičiná
odporúčame!
prednáška / diskusia

Bratislavské panelstory

St 14.6.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! EnsembleSpectrum

EnsembleSpectrum patrí v súčasnosti medzi najvýraznejšie a najaktívnejšie súbory špecializujúce sa na komornú hudbu 20. a 21...Viac
So 15.7.2023 / Bratislavský hrad
odporúčame!
film

Aftersun

Niekedy v deväťdesiatych rokoch, kdesi v tureckom prímorskom rezorte trávi dovolenku rozvedený mladý otec Calum (Paul Mescal)...Viac
St 28.6.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!