výstava

Dominik Hlinka: Autocalypse

Súčasťou tohtoročnej festivalovej ponuky Kultúrneho leta 2021 sú aj výstavy. Aktuálne môžete jednu z nich vidieť v CO kryte Divadla P. O. Hviezdoslava. Výstava doktorandskej práce mladého umelca Dominika Hlinku s názvom Autocalypse potrvá do 19. septembra.

Táto akcia sa konala v minulosti

Maliar a vizuálny umelec Dominik Hlinka do svojej praxe aktívne zapája súčasné technológie. Nie je tomu inak ani v jeho aktuálnej výstave Autocalypse, ktorú si môžu návštevníci pozrieť v nevšednom priestore bývalého CO krytu DPOH.

Spolupráca s mestskou organizáciou BKIS vznikla na základe výzvy tzv. Open call „Ako výtvarník mám skúsenosti s rôznymi grantovými programami. Väčšinou je to však o tom, že čakám dlhú dobu na vyhodnotenie a niekedy nedostanem ani odpoveď alebo sa k nej musím dopracovať komplikovaným spôsobom. Bol som pozitívne prekvapený rýchlou a ústretovou komunikáciou zo strany BKIS,“ hovorí Dominik Hlinka. Z priestoru CO krytu bol autor výstavy od začiatku nadšený. „Má silný "spirit". Hneď som si v hlave projektoval svoju výstavu v tomto priestore," spomína umelec. Všetky vystavené obrazy zobrazujú auto, ktoré autor poňal ako metaforu. „Vychádzam najmä z populárnej kultúry a filmov, v ktorých je zachytený prísľub takzvaného autonómneho vozidla. Veľmi ma napríklad zaujalo, ako v seriáli Knight Rider komunikuje herec David Hasselhoff so svojim autom – Kittom a ako Kitt prezentuje svoje vlastné pocity. Čiže v súvislosti s takzvanými „múdrymi autami“ a sľubovanej budúcnosti vyťahujem rôzne kultové autá a dávam ich do inej pozície," opisuje svoj zámer výstavy D. Hlinka.

Na návštevníka tak čaká originálna výstava mladého umelca, ktorej cieľom je spojenie maliarskej tvorby so svetom nových technológií a internetu. Výstava je prístupná od utorka do nedele v čase od 16.00 – 19.00. 

Viac o programe Kultúrne leto 2021

Odporúčame

film

Služobníci

Vyberú si cestu svedomia alebo cestu kolaborácie? Príbeh kňazov z totalitného Československa Služobníci režiséra Ivana...Viac
So 4.12.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
koncert

Saténové ruky (vianočný koncert)

So 11.12.2021 / .klub pod lampou
odporúčame!
výstava

Fešandy zo šuplíkov. Sudek a Slovensko

29.10.2021 - 9.1.2022 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
film

Týždeň slovenského filmu 2021- online

Prehliadka Týždeň slovenského filmu sa presúva do online priestoru. Uskutoční sa v redukovanej podobe, jej program bude tvoriť...Viac
29.11.2021 - 5.12.2021 / online
odporúčame!