výstava

Dan Meluzin - Road40

Výstava Dana Meluzina /1974/ predstavuje prierez jeho tvorbou od začiatku deväťdesiatych rokov až po súčasnosť.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
02.04.2014 19:00, St

Road 40 je cesta výtvarníka, pre ktorého je typická špecifická ikonografia inšpirovaná svojským vnímaním súčasného konzumného života. Jeho obrazy neprestávajú provokovať oči, ako aj ostatné zmysly. Meluzin je pozorovateľom, ktorý vidí a zaznamenáva bez kritických ašpirácií.

Skôr naopak, v jeho vnímaní dnešného spôsobu života a v tom, ako ho stvárňuje na obrazoch, badať prvky hedonizmu, radosti a pôžitkárstva. Jednoducho maľovanie mu robí radosť a jeho cieľom je maľovať dobre.

Kurátorka Eva Trojanová

Odporúčame

film

Zbormajster

Kino Kultúrka Stupava / Kino Záhoran / Cinema City Aupark / Cinema City Vivo / Cinemax Bory Mall / Kino Mla...
odporúčame!
výstava

Rudolf Fila - Vibrácie, autorské knihy, ilustrácie, seriálové premaľby

13.6.2025 - 28.8.2025 / České centrum
odporúčame!
film

A máme, čo sme chceli

Slovensko-kanadský celovečerný film sa vracia do obdobia spred tridsiatich rokov, keď sa delilo Československo a zachytáva deň,...Viac
Pi 8.8.2025 / Dom kultúry Dúbravka
odporúčame!
film

Spermageddon

Pubertálny humor, veľkolepé hudobné čísla, ale aj hlboké životné témy sú hlavnými zbraňami originálneho nórskeho animáku...Viac
Kino Lumière / Nová Cvernovka
odporúčame!