výstava

Ctibor Bachratý: Okamihy tanca

Výstava umeleckých fotografií Ctibora Bachratého zachytáva tanečné predstavenia uplynulých ročníkov medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe.

Táto akcia sa konala v minulosti

Festival je najväčším a najreprezentatívnejším podujatím v oblasti súčasného tanca na Slovensku. Ambíciou výstavy je reprezentatívnou formu predstaviť tento umelecký žáner širokej verejnosti. Bezprostrednosť emócie vyžarujúcej z fotografií presvedčí všetkých, ktorí k súčasnému tancu pristupujú s akousi obavou uchopiteľnosti jeho podstaty.

Výstava fotografií Ctibora Bachratého zachytáva nielen estetiku pohybu, ale i výtvarnú hodnotu diel, výrečnosť obrazu pohybových kompozícií a energiu výrazu, koncentráciu a vnútorné nasadenie tanečníkov. Fotografie zachytávajú choreografickú i divadelnú hodnotu prezentovaných produkcií, zvečňujú prchavé momenty a predstavujú verejnosti tento tanečný žáner v reprezentatívnej forme veľkoformátových fotografií.

Prvá časť výstavy Okamihy tanca sa bude konať od 10. do 23. augusta. Umiestnenie diel nájdu obyvatelia a návštevníci Bratislavy prostredníctvom mapy

Odporúčame

koncert

Grima (RU)

Po 13.2.2023 / Randal Club
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
Ut 7.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Odpočítavanie – posledný film Ivana Palúcha

Pi 10.2.2023 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

We Are Scientists (USA)

So 8.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!