výstava

Boris Ondreička, Ján Ballx & Jozef Mrva ml. w/ Apart - Abysses

Priepaste skúmajú fenomén bezodnosti, nekonečnej hĺbky, fatálneho rozdelenia, vzdialenosti, traumy, nezhody, diverzity a možností preklenutia, ako aj tajomstva nedoziernosti a strachu z pádu i zvedavosti ako progresívneho impulzu k poznaniu a kreativite.
Táto akcia sa konala v minulosti

Priepaste sa zjavujú ako v materiálnom svete, tak v komunikácii (priepastnosti). Priepaste sa týkajú otázok osobných (sociálnych i psychologických), civilizačných / kultúrnych (mýtu, používania jednej metafory v rôznych disciplínach a jej premien...) i ekologických.

Priepaste predstavujú v priestoroch umeleckého priestoru A Promise of Kneropy živé aktivity a vizuálno-textovú inštaláciu hostiteľského kolektívu Apart v spolupráci s Jozefom Mrvom, maliarsku inštaláciu a texty psychiatra a výtvarníka Jána Ballxa v strede a projekcie s hovoreným slovom a zvukmi kurátora a výtvarníka Borisa Ondreičku v okolí.

Zaujímavosťou je, že jeho Priepasť mala v podobe diagramu a prednášky premiéru v roku 2015 na bienále v Kyjeve.

Priepaste sú osciláciou medzi individuálnymi (plurál) a kolektívnym (singulár) projektom, čomu bude zodpovedať aj architektonické delenie-zdieľanie časo-priestoru Promise of Kneropy. Priepaste tak skúmajú aj aspekty prináležitosti a spolupatričnosti.

Otvorené pondelok/utorok/streda 17:00 - 20:00

Odporúčame

festival

Konvergencie: Janáček

2.3.2023 - 12.3.2023 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

Nič sa nestalo

So 18.2.2023 / Ticho a spol.
odporúčame!
film

Duchovia Inisherinu

Kino Pezinok / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

Št 16.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!