vážna hudba

Viva Musica! S. V. A. Trio: Urban Fusions

S.V.A. Trio je zvukovo netradičné a na českej a slovenskej hudobnej scéne ojedinelé zoskupenie, ktorého tvorba sa dá zaradiť do žánru jazz fusion. Členovia súboru sa zameriavajú na autorskú tvorbu, ktorú sami popisujú ako urban fusion. Vstup je voľný.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Reflektujú v nej nielen spoločné hudobné vplyvy a prejavy, ale aj špecifikum života vo vnútri veľkomesta, fúziu všetkého, čo môže človek v meste počuť alebo akúsi fúziu čohokoľvek s čímkoľvek.

Na Viva Musica! festivale S.V.A. Trio predstaví hudbu zo svojho rovnomenného debutového albumu Urban Fusions z roku 2021. „Dúfam, že nebudete sklamaní, keď nebudem album Urban Fusions definovať. Akákoľvek nálepka totiž v jeho prípade stráca zmysel. Isté je iba jedno. Kompozície Alexeja Aslamasa a jeho dvoch spoluhráčov sú prítomné a súčasné. Je to hudba neobyčajne aktuálna, bohatá na kontrastné nálady, rytmický vzruch aj svieže melodické nápady. Čerstvosťou, štýlom a energiou spoločnej súhry Urban Fusions od S.V.A. Trio radím k najlepším titulom minulého roka.,” povedal o nahrávke český hudobný publicista Milan Bátor v jednej z relácií Rádia Vltava v Českom rozhlase.

S.V.A. Trio v rámci československej hudobnej scény možno okrem vlastných hudobných projektov počuť aj v spolupráci s viacerými špičkovými umelcami rôznych hudobných žánrov. Na festivale Viva Musica! vystúpili v roku 2020 spoločne s duom Lash & Grey na Námestí pri Eurovea. 

Alexey Aslamas / husle
Vladan Malinjak / viola
Šimon Marek / violončelo

Vstup voľný

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2023. Pozrite si kompletný program.