koncert
vážna hudba

Vianočný koncert / Ensemble Flair - online

Predvianočný čas býva pre mnohých jedným z najhektickejších období v roku. Zháňanie všetkého potrebného i nepotrebného, väčšinou však pominuteľného, zaberá príliš veľa času a priestor pre hodnoty, ktoré človeka naozaj obohacujú, sa čím ďalej viac minimalizuje.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Pozývame vás sledovať Adventný koncert súboru Ensemble Flair s umeleckým vedúcim Janom Rokytom ml.. Uskutoční sa v rámci cyklu Hudobná mozaika, v stredu 15. decembra 2021,  v Malej sále Slovenskej filharmónie. Vzhľadom na aktuálne opatrenia nie je možné prísť na koncert do Slovenskej filharmónie. Koncert Čas rozjímania, čas radosti odvysielame v priamom prenose na stream.filharmonia.sk o 19.00. Sledovať ho môžete z pohodlia domova.

Ensemble Flair vznikol v roku 2014 a svojim nástrojovým obsadením i prítomnosťou sólovej speváčky vychádza z moravskej ľudovej tradície. Umelecký vedúci súboru a neúnavný propagátor ľudovej hudby Jan Rokyta študoval hru na cimbale v Bratislave a hru na flaute v Amsterdame.

Okrem ľudovej hudby a world music spolupracuje aj s poprednými umelcami a telesami v oblasti vážnej hudby. Je zároveň skladateľ, aranžér a hudobný publicista. Súbor, ktorého personálne zloženie i inšpiračné zdroje umeleckej tvorby odkazujú k moravskému regiónu, sa napriek svojej krátkej existencii presadil v konkurencii svetovej world music.

Ensemble Flair je dvojnásobným absolútnym víťazom medzinárodnej rozhlasovej súťaže Grand Prix Svetozára Stračinu (2015, 2021). V interpretácii komorného zoskupenia si v stredu večer vypočujeme mozaiku moravských a slovenských  adventných a vianočných piesní, ale aj autorské skladby Jana Rokytu staršieho a mladšieho inšpirované ľudovou hudbou. Koncert s poetickým názvom Čas rozjímania, čas radosti je symbiózou ľudového, klasického a etnojazzového žánru v zhudobnených veršoch významných českých básnikov Petra Bezruča, Josefa Kalusa či v textoch speváčky Flairu Kláry Blažkovej, členky ENSEMBLE FLAIR . Spoluúčinkovať bude Spevácka skupina BLAženky. 

Klik pre online stream

Umelecký vedúci Jan Rokyta študoval hru na cimbale v Bratislave a hru na flaute v Amsterdame. Okrem ľudovej hudby a world music spolupracuje aj s poprednými umelcami a telesami v oblasti vážnej hudby.

Ensemble FLAIR
Jan Rokyta umelecký vedúci, cimbal, spev
Klára Blažková spev
Petr Vala husle, spev
Jiří Pivovarčík klarinet, spev
Jiří Pospěch viola, spev
Lukáš Švajda kontrabas, spev