vážna hudba

Svetové operné hviezdy Game of Tenors

Koncert hlasových virtuózov Lawrencea Brownleeho a Michaela Spyresa. Umelci zaspievajú najznámejšie árie a rozihrajú svoju virtuozitu do neuveriteľných rozmerov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Lawrence Brownlee priniesol „nový zlatý vek vo vysokých mužských hlasoch“ (The New York Times). Niet divu, že o.i. je držiteľom operného Oscara – International Opera Award 2017 v kategórii Mužský hlas roka. Lawrence Brownlee nie je v Bratislave nováčikom, koncertoval u nás v rokoch 2012 a 2017.

Michael Spyres sa preslávil pevnými výškami, ale aj priam barytónovými hĺbkami a vynikajúcou interpretáciou postáv svojho hlasového odboru. V porovnaní s Brownleem však siaha aj po dramatickejšom repertoári, a tak sme ho napr. v r. 2018 o.i. mohli zažiť vo Viedni ako Rodolfa (Puccini, Bohéma). Okrem toho v rámci združenia Opera rara (operné vzácnosti) prispieva k šíreniu zabudnutých či menej známych diel a je vyhľadávaným hosťom operných scén pri uvádzaní takýchto opier. Spomedzi ocenení hodno spomenúť nomináciu na International Opera Award 2015 za najlepšieho speváka.

Spev: Lawrence Brownlee a Michael Spyres 
Klavírny sprievod: Róbert Pechanec

Vstupné: predpredaj od 39€