vážna hudba

Dva roky spolupatričnosti: Koncert Quasars Ensemble

V júni, resp. v decembri 2020, uprostred pandemického chaosu, tento svet potichu opustili dve kľúčové postavy slovenskej a ukrajinskej kultúry - Roman Berger a Myroslav Skoryk.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

O čosi hlasnejšie sa vzápätí spustila azda najabsurdnejšia "špeciálna operácia" v moderných dejinách ľudstva, ktorá si okrem nekonečného množstva nevinných obetí so sebou vzala aj ďalšiu významnú skladateľskú osobnosť Ukrajiny - Hannu Havrylets.

Múzy však nestíchli. Práve naopak. Sú ešte hlasnejšie, než kedykoľvek predtým. Ich hlas totiž musí neustále pripomínať existenciu toho lepšieho a krajšieho v nás.

Program:

Roman Berger - Ex abrupto (2006)
Hanna Havrylets - Gravitácie (1999)
Bohdana Frolyak - Kurz (2015)
Myroslav Skoryk - Melódia (1982)
Roman Berger - Requiem da camera (1998)

Účinkujúci:
Quasars Ensemble
Ivan Buffa, umelecký vedúci, klavír

----

Vstupné je dobrovoľné. Celý výťažok zo vstupného bude venovaný organizácii Človek v ohrození na pomoc pre ľudí z Ukrajiny.

Po koncerte nasleduje otvorenie výstavy Marta a David Javorskí: Stretnúť Ticho

Quasars Ensemble  

Súbor bol založený v roku 2008 a je jedinečný šírkou repertoáru, ktorý tvorí súčasná klasická hudba, ale aj hudba minulých období. Súbor konfrontuje najnovšie súčasné diela so štrukturálnymi princípmi dobovej klasickej hudby a zameriava sa na uvádzanie raritných a zabudnutých ansámblových skladieb najmä slovenských autorov. 

Quasars Ensemble patrí k jedinečným profesionálnym hudobným telesám svojho druhu na Slovensku. Popri súčasnej klasickej hudbe sa v rovnakej miere venuje aj hudbe starších epoch a medzinárodný rešpekt si získava za odvážne stavané dramaturgické koncepcie.                                                

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor OZ Quasars. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.