koncert
vážna hudba

Quasars Ensemble - Muzički Biennale Zagreb - online

Quasars Ensemble v pozícii “ensemble in residence” v rámci festivalu Muzički Biennale Zagreb v Bratislave predstaví aktuálnu slovenskú a zahraničnú tvorbu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Koncert bude vysielaný na webovej stránke Rádia Devín a Youtube kanáli festivalu Muzički Biennale Zagreb.

Po prvýkrát jeden z najstarších festivalov súčasnej hudby na svete po 60 rokoch svojej existencie rozšíri svoje podujatia aj o územie Slovenska. Quasars Ensemble v pozícii “ensemble in residence” v rámci festivalu Muzički Biennale Zagreb v Bratislave predstaví aktuálnu slovenskú a zahraničnú tvorbu vrátane dvoch svetových premiér skladieb “Fresco” slovenského skladateľa Ivana Buffu a  „Traumtagebuch“ chorvátskeho skladateľa Marka Markuša.

Koncert doplnia diela Jany Kmiťovej (SK), Caroly Bauckholt (DE) a Mladena Tarbuka (HR). Sprievodným podujatím budú dvojdňové „reading sessions“ poskytujúce praktický coaching mladým skladateľom aj zo Slovenska (Matej Sloboda, Mário Polónyi), ktorí budú následne môcť absolvovať individuálne konzultácie s uznávanými skladateľskými autoritami (A. Schubert, C. Bauckholt, M. Matalon, R. Cendo).

Program:
Mladen Tarbuk - Quatre épigrammes de temps 
Marko Markuš - Traumtagebuch (svetová premiéra)
Carola Bauckholt - Treibstoff
Ivan Buffa - Fresco (svetová premiéra)
Jana Kmiťová - Kamea

Účinkujúci:
Quasars Ensemble
Ivan Buffa, dirigent

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor OZ Quasars. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.