Prechádzka / exkurzia

Výlet do Stupavy/Hrad Pajštún

Hoďte batohy alebo deti na plecia a vyrazte si s Mareenou na výlet do letnej prírody. Spoznajte bohato zalesnené okolie Stupavy a jej zaujímavé kultúrne pamiatky a históriu.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Pozriete si  stupavské pamiatky dvoch náboženstiev: rímsko-katolícky kostol a židovskú synagógu. Z neďalekej dedinky Borinka vyjdete na zrúcaninu hradu Pajštún a cestou späť sa zastavíte aj v Kaštieľskom parku.

Celková dĺžka trasy je asi 13 km s približne 350-metrovým stúpaním a bude trvať 5-6 hodín vrátane prestávok. Oblečte sa prosím športovo, obujte si nešmykľavé a dostatočne priliehavé topánky a nezabudnite si dostatok vody a jedla.

Kedy a kde:  22.júna 2019 o 9:20 na autobusovej stanici Mlynské Nivy (nástupište č.13), odkiaľ pôjdete autobusom do Stupavy.

Kapacita je obmedzená. Chyťte si preto miesto ešte dnes a prihláste sa.

*Vstupné je dobrovoľné. (Vyzbierané prostriedky budú použité na pokrytie nákladov a realizáciu podobných podujatí v budúcnosti.). 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Mareena. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.