divadlo

Výbor: Reset (SK)

Troskotania by sa mali praktizovať s pravidelnosťou ako pôst. Človeka to zbaví paniky zo seba samého. Nezbaví nás to ešte paniky z druhých, skôr naopak, ale o tom inokedy.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

To teraz necháme stranou, tzv. bokom, tak, ako tento zvršok, kúpený s najlepšími úmyslami na výlete, ako suvenír, pretože výlet si, na rozdiel od toho, čo sa o chvíľu začne diať, chceme pamätať.

Dáme to teraz všetko pekne bokom, spolu s týmto svetrom neurčitej farby (prisahali by sme, že ešte pred chvíľou bol žiarivo farebne vyhranený) a spomenieme si naň prinajlepšom v nedeľu, keď sa vo veci pokúsime kontaktovať prevádzkara.

V sobotu sa ide do kolien, aspoň tak to bývalo, že sa v sobotu celé naše bytie presúvalo do kolien, pretože tento sofistikovaný kĺb vydrží extrémnu záťaž a pohupovanie do rytmu až do úplného rána a potom nás ešte spoľahlivo odnesie s pomocou taxíka domov. Ale to má ešte pár hodín čas, ešte vieme artikulovať.

V tom hluku to aj tak nikto poriadne neocení, áno, od práce sa chodíme odpútať do bývalých fabrík, kde to znie ako v bývalých fabrikách, keď ešte bývalé neboli. Rytmus nepustí, ale my sa ani nikam nechystáme. Keď sme pritom, ani výbor nepustí.

Bude to už pár rokov, čo sobotný reset zaviedli ako program prevencie pred vyhorením. Festival treba, pretože, myslíme si, že, treba festival, treba festivaly akékoľvek. Festival treba, pretože nech je festival akýkoľvek, vždy je to oslava.

Výbor vedie evidencie rôzneho druhu a rozsahu. Výbor strategicky cieli na mladšie publiká, ako nakoniec v tejto krajine každý. Výbor úmyselne preťažuje sieť a každý výpadok, toto slabé miesto v živote pulzujúceho davu, využíva, aby sa šíril. Výbor nás chce vidieť padať, aby sme nabudúce vydržali viac. Výbor je odkladisko nenaplnených ambícií a odovzdanej zatrpknutosti, ktorá pomaly začína prerastať v krutosť. Sme na hrane poznania, morálky a temných síl, o ktorých sme netušili, že môžu zasadiť úder v tejto podobe. Ak si nedáme pozor, zvolia nás tam tiež.

Koncept: Miroslav Tóth, Ivana Rumanová
Hudba: Predskokan otrok
Scéna: Matěj Sýkora
Produkcia: Ivo Dobrovodský

Kultúrne centrum P*akt, Pionierska 17

Celý program festivalu Nu Dance Fest nájdete tu.