party

Sensorium Club: Evitceles x Stix / Isama Zing / Tea Tralna

Párty pod hlavičkou Sensorium Festivalu. Projekt Isama Zing a jeden z najpopulárnejších javov bulharskej elektro scény Evitceles.
Táto akcia sa konala v minulosti

Evitceles
jeden z najpozoruhodnejších javov Bulharskej elektronickej scény predstaví pod hlavičkou Sensorium Festival 2019 klubový zvuk súčasnosti. Vo FUGE sa ukáže ruka v ruke s domácim mediálnym umelcom Borisom Vitázkom, ktorý sa postará o “visual augmentation” celého večera. A/V meditácia na tému radikálneho modulovnia reality prostredíctvom všade preskupujúcej technológie. Zahmlená elektronika Evitceles funguje na rozhraní hlbokých dotrhaných beatov a vyleštených sonických plôch, ktoré svojim stvárnením miestami nemajú ďaleko od kazateľov urbánnej dystópie ako Arca či Burial. Evitceles je ďalším dôkazom exportného potenciálu východoeurópskej scény – vydáva na prestížnych labloch ako Opal Tapes či SEAGRAVE, v rámci Sensoria sa predstaví v Bratislavskej premiére.

Isama Zing
podľa vlastných slov dekonštruuje kompozíciu tanečných štýlov undergroundových subkultúr, ktoré penetrujú scény hlavných miest, definované nezávislými labelmi, cloudovými komunitami a súčasným umením. Projekt Isama Zing je odrazom rôznorodosti vzájomne prepojených žánrov súčasnej elektronickej hudby, kolekcia každodenných motívov, ktorá sa organicky rozdeľuje a znovu spája do frenetického tanečného celku. “Jedna z najpohlcujúcejších produkcii akú sme počuli za posledný čas” píše Anglický plátok The Independent po jeho vystúpení na Eurosonic Festivale.

Eklektický zvuk domácej scény na pomedzí fraktúr nového hybridného klubového zvuku zastúpia Tea Tralna a Stix.

Sensorium festival

----------

Vstup so Sensorium Festival Passom je voľný.