výstava

D. Hocko - Kinetické rytmy

Kinetické a optické tendencie vo výtvarnom umení sú známe svojou rytmizáciou obrazu a vibrujúcimi svetelnými líniami.

 

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
27.04.2022 18:00, St

Navodenie zdanlivého pohybu stojí v centre pozornosti. Kompozičné vzorce určujú vizuálne energetické pole, na ktorom sa objavuje hra expanzívnych foriem. Táto súhra viacerých obrazových prvkov dosahuje individuálny tvorivý výsledok.

Dávid Hocko zachytáva niečo ďalšie ako iba stvárnenie samotných štruktúr a línií. Rovnováha všetkých obrazových komponentov sa dostáva do popredia pre svoj umocňujúci charakter. Siločiary sa rozširujú na veľkom plátne a aktivizujú divákovu pozornosť. Tvarová minimalizácia redukuje výber foriem a využíva stíšenú farebnosť. Svetelné vibrácie slúžia ako základný stavebný prvok, pre správnu vizuálnu gradáciu.

Otvorené: utorok–piatok 13:00–18:00

Odporúčame

film

Tvoje meno. (dabing)

So 27.6.2026 / Kino Lúky
odporúčame!
divadlo

Special guest: Flamenco night

Strhujúca hudobno-tanečná show v štýle Flamenco. Zažite pravú atmosféru juhu, show plnú vizuálnych podnetov, hudobno - tanečných...Viac
Pi 21.8.2026 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
party

Waltz in Black

Pi 26.6.2026 / FACT.
odporúčame!
festival

Paradajs Photo Fest

Tretí ročník Medzinárodného festivalu súčasnej fotografie sa začne otváracím víkendom 5. - 7. júna a potrvá do 5. júla. Napriek...Viac
5.6.2026 - 5.7.2026 / Banská Štiavnica
odporúčame!