film

Hejteri

Dvesto miliónov divákov! To je realita, ktorej čelí islandská kapela Hatari, keď sa rozhodne prihlásiť do pesničkovej súťaže Eurovízie 2019. Táto senzácia však zachádza príliš ďaleko vo chvíli, keď ju vyberú, aby v súťaži reprezentovala Island.

Táto akcia sa konala v minulosti

Teraz je Hatari predurčená na cestu do Tel Avivu v Izraeli, aby reprezentovala svoju maličkú krajinu na svetovej scéne. Tvárou v tvár aktuálnemu izraelsko-palestínskemu konfliktu sa členovia kapely rozhodnú urobiť niečo viac: skúsia situáciu zmeniť. Vyhlasujú Hatari za „oceňovanú antikapitalistickú BDSM techno kapelu“. Vďaka ich vystupovaniu si ich ľudia začínajú všímať a otvárať sa novým myšlienkam. Dokáže však Hatari prispieť do tejto kritickej debaty iba svojím umením? Alebo ich posolstvo nezvládne preniknúť cez žiarivú bublinu, ktorú Eurovízia vytvorila?

Hejteri (A Song Called Hate), Island, 2020, 90 min.
Réžia: 
Anna Hildur Hildibrandsdóttir

Film na Imdb.com

Odporúčame

divadlo

Polní mše a Ráchel

Po 27.4.2026 / Slovenské národné divadlo - Opera
odporúčame!
festival

Urban Market 2026 (Spring Edition)

29.5.2026 - 31.5.2026 / Fakulta architektúry a dizajnu STU
odporúčame!
divadlo

Ako som vstúpil do seba

Radošinské naivné divadlo spolu so Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom, s jeho tanečnou zložkou a kapelou uvádza veľkú...Viac
St 8.4.2026 / Radošinské naivné divadlo
odporúčame!
party

Balkan Bashavel

Pi 17.4.2026 / Kácečko
od vás odporúčame!