koncert

VKP / Tornádo Lue, VBPS, Pán Stanislav a Raketa

Koncerty sa uskutočnia v Cyklo Kuchyňa po Cyklojazda cez Bratislavské mosty - Medzinárodný deň bez áut, ktorá je organizovaná ako vyvrcholenie akcií v meste počas Európskeho týždňa mobility. A aj pred cyklojazdou bude v Cyklo Kuchyni prebiehať zaujímavý program.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Line up:
Pán Stanislav a Raketa
Skupinu tvoria Stano Petrov (1975) - bol zakladajúcim členom bratislavskej kultovej formácie Le Payaco a zároveň autorom a spoluautorom niektorých najväčších hitov kapely ako napr. Dobrý večer priatelia, Horská chata, Intelektuál, Mir 99...Kapela mala za sebou slávny prvý album Le Payaco, keď Stano v lete 2000 skupinu opustil a začal štúdium réžie hraného filmu na VŠMU v Bratislave. Jeho krátky film z roku 2004 "Z ulice" získal mnoho ocenení na domácich a zahraničných festivaloch a jeho posledný krátky film "In delirium" (2011) bol nominovaný na národnú filmovú cenu Slnko v sieti 2012 za najlepší krátky film po tom ako získal tvorivú prémiu IGRIC 2011. Stano ukončil štúdium v r. 2007 titulom "Mgr.art"-Magister umenia a venoval sa natáčaniu videoklipov a prezentačných dokumentov. Ešte počas štúdia bol jeho videoklip pre skupinu Love 4 Money - "Ráno" nominovaný na cenu Aurel za najlepší videoklip roka. Momentálne pracuje na sociálnom dokumente s pracovným názvom "Hľadajúci ľudia", dokumente o svojej skupine "Cesta raketou" a celovečernom hranom debute.

Matúš Kľúčik (1980) - O Matúšovi sa dá povedať že predstavuje profesionálneho gitaristu. Gitara je aj jeho živnosťou, vedie rovnako kultovú formáciu Love for Money a tiež Animal Crackers, takisto dáva lekcie hry na gitaru. Vyštudoval klasickú gitaru na konzervatóriu v Bratislave, kde sa stretol so Stanom, ktorý študoval herectvo a mal kapelu Sonic, kapelu "i" a neskôr Le Payaco. V roku 2007 sa Stano pridal k Matúšovi, ktorý chodil jamovať s Ďurom Černým a tu sa zrodila myšlienka vystupovať ako kapela. Tá sa nakoniec neuskutočnila ale Stano pokračoval v písaní materiálu a tak sa mohli v r. 2011 stretnúť na pódiu v Music Gallery "U Dežmára" v rámci otvorených produkcií aj s bubeníkom menom Willo Shakespeare a prevádzkar klubu okamžite naliehal aby táto kapela pôsobila profesionálne. Po rocku Willo Shakespeare skupinu opustil, za bicie si sadol Rado Pinka, basgitary sa chopil Janko Antal a v tomto zložení kapela funguje v súčasnosti.

Členovia kapely: 
Stano Petrov /spev/gitara
Matus Klucik /gitara/spev
Antal Ján /bass/ spev
Radoslav Pinka /bicie

Zdroj textu: facebook kapely

Vydrapená Bužírka Punk System
Vydrapená Bužírka Punk System je malokarpatská antišportová legenda pôsobiaca na katedre kulturológie Univerzity Janka Pukoslava Hokejku. VBPS vznikla začiatkom tohto tisícročia ako umelecká odpoveď na dominanciu fitness klubov na Slovensku. Za najhorší deň kariéry skupiny sa považuje jedenásty máj 2002, kedy slovenskí ľadoví hokejisti vyhrali zlato na majstrovstvách sveta. Odvtedy berie skupina svoju misiu veľmi vážne, podarilo sa jej napríklad takmer vypredať WC stage na festivale Rockový Mikuláš v Trenčíne, začala tiež aktívnejšie hrávať po chatách, kluboch a pajzloch Slovenska, Česka, odohrala aj koncert v niekoľkotisícovej hale v macedónskom Skopje (kde počas ich koncertu bolo zhruba toľko ľudí ako na spomínanom WC stage v Dome Armády v Trenčíne). VBPS sú prvou punkovou skupinou s vlastným čašníkom, ktorý sa stará okrem samotných členov aj o odvážnych návštevníkov, ktorí sú ochotní vychutnať si borovičku so žinčicou, či pepermintový likér s burčákom. 

Tornádo Lue
Po dlhšom období komorného koncertovania sa Tornádo Lue transformuje do ďalšej existenčnej fázy, Traja zakladajúci členovia kapely: Jana Tóthová-spev, Juraj Hladný-klávesy a Pavol Murín-gitara rozširujú koncertnú zostavu najprv o bicie nástroje – Jaro Šollar a teraz i o saxofón -.Jiří Jelínek /ex Psí Vojáci, Garáž/.
„Napriek Jiřího fantastickej hudobnej biografii a diskografii sme sa ho nezľakli a nejaký čas už v skúšobni nekompromisne trénujeme.“ Jiří k tomu dodáva: „Rokenrol se nedá poslouchat, musim ho tančit nebo hrát.“
Jiří Jelínek hral s Tony Ducháčkom v legendárnej kapele Garáž, v jej najlepších časoch /1985-1990 /. Najvýraznejšie sa však etabloval ako saxofonista ešte legendárnejšej kapely - Psí Vojáci. Spolu s Filipom Topolom, Davidom Skálom a Honzou Hazukou vypredali v roku 1993 pražskú Lucernu - ako jedna z mála kapiel mimo hudobného mainstreamu. Po prelome tisicročí Jiři u Psích Vojákov končí a priebežne sa venuje rôznym spoluprácam a hosťovaniam.

Po šansónovom koncertovaní, ktoré je zaznamenané na živom albume " Nu Spirit Club live" sa Tornádo vracia k svojej pôvodnej nástrojovej zostave z roku 1990.
"Cítime, že sme znova na začiatku niečoho a všetko čo sme doteraz prežili dáva tomuto začiatku nové rozmery.“
Tornádo Lue sľubuje už dlhší čas nové nahrávky, ale ako obvykle – neponáhľajú sa nikam.
„Po 27-ročnej existencii-neexistencii kapely už pre nás čas naozaj nie je dôležitý. Začali sme k tvorbe pristupovať s pokorou, veci nahrávame, počúvame, prerábame, triedime... niečo z toho určite bude, zbiera sa to. Ale podstatou nášho umeleckého života sú živé koncerty, ich energiu máme zo všetkého najradšej. Hranie v plnej zostave so saxofónom a bicími bude po čase veľmi príjemné.“

Súčasný koncertný repertoár prierezovo mapuje celú históriu kapely: Prvotiny s textami Sylvie Plath, "Nick a Svícen", Lady Lazarus, "Panenka", duet „Cesta Domů“, ktorý zaznel vo filme „Příběh obyčejného šílenství“ režiséra Petra Zelenku, či titulná pieseň z filmu „Divoké včely“ režiséra Bohdana Slámu „Jak to doopravdy bylo“, až po súčasné skladby "Dálnice 666", Nikto není“ či "Šílená".

Text zdroj: facebook kapely

 

Odporúčame

film

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Dokumentárny film zachytáva púť životom a dielom legendárneho španielskeho surrealistického maliara Salvadora Dalího, ale tiež...Viac
Ne 25.4.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

Ne 6.6.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!
výstava

Edmund Gwerk - Paralely a paradoxy

Výstava Edmund Gwerk – Paralely a paradoxy predstavuje 80 autorových vrcholných diel a podáva obraz o celej jeho tvorbe od...Viac
15.12.2020 - 13.6.2021 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!