koncert

Úzgin Űver /HU

Kapela je na scéne už viac ako 20 rokov. Jej hudba vychádza z rôznych ľudových hudieb, pričom používa moderné hudobné nástroje a techniky.
Táto akcia sa konala v minulosti

Kapela vznikla na jar v roku 1991 v Kecskeméte. Jej názov poukazuje na geografický názov mongolského pôvodu, kde boli odhalené praveké kultové pohrebiská. Ich hudobným cieľom je – vychádzajúc z rôznych ľudových hudieb a používajúc dávne aj moderné hudobné nástroje, znenia aj techniky – sprostredkovať verejnosti vlastný hudobný svet. Inšpiráciou ich skladieb sú melódie pochádzajúce zo širokej oblasti od Karpatskej kotliny až po Mongolsko vrátane balkánskych, tureckých, perzských a arménskych motívov, ako aj džez, rock, breakbeat, dub, súčasná aj retro hudba. Ich hudba je inštrumentálna, objavuje sa v nej bez nároku na úplnosť saxofón, klarinet, rôzne flauty, zurna, kaval, duduk, drumbľa, gajdy, husle, perkusie, kanna, tonbak, gitary, sampler a harddisc-recorder, ale predovšetkým ľudský hlas ako hudobný nástroj.

Program festivalu Dni maďarskej kultúry 2019.

Odporúčame

film

Brankár

Dramatický životný príbeh legendárneho brankára Manchester City Berta Trautmanna, ktorý sa v povojnovom Anglicku presadil napriek...Viac
Kino Lumière / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2019

Jubilejný ročník Bratislavských jazzových dní sa bude po 45. krát konať počas troch dní od 25. do 27. októbra 2019.Viac
25.10.2019 - 27.10.2019 / INCHEBA - Expoaréna
odporúčame!
film

Bohemian Rhapsody

Pi 30.8.2019 / Letné kino v Líščom údolí
odporúčame!
koncert

Midi Lidi /CZ

Št 26.9.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!