party

Urban Market Friday Night

10. ročník je treba osláviť veľkolepo. Poďme spolu späť do klubu! Ruky hore, deravé boty a veselé nohy dole.  Prvý deň zimného Urban Marketu 2019 zavŕšime v priestoroch klubu WAX na Námestí SNP!

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


KEWU (CZ)
Kewu funguje na pražskej elektronickej klubovej scéne už dlhšiu dobu a je členom kolektívu Unizone, ktorý organizuje klubové noci po celej Českej republike. Zároveň sa podieľa na dramaturgii eventov Addict. V jeho setoch nájdete väčšinu súčasných foriem klubovej hudby, od Jersey Club cez Grime, Ghetto house až po Rap a Juke. Zahral si už po boku umelcov ako Tommy Genesis, Sophie, Badgyal, Omar Souleyman či Kingdom.

Eva Porating
Eva Porating je Slovenka aktuálne žijúca v Prahe, ktorá si získala svoje miesto na scéne vďaka brnenskému klubovému fenoménu Muah. Eva je vášnivá zvuková objaviteľka, ktorá ťahá inšpiráciu zo súčasných ozvien UK bass. Okrem hrania v rôznych kluboch v strednej Európe je Eva tiež moderátorkou na českom Radio 1 a objavila sa v prvej edícii Boiler Room Prague.

Hugo Hypetrain
Hugo Hypetrain hrá temné melódie pôvodom z južnej strany Chicaga a severnej strany Londýna. Venuje sa vkusnej, minimalistickej elektronickej hudbe a súčasnému originálnemu zvuku prevažne z UK. Jeho sound charakterizuje zmes žánrov ako Bass music, Footwork, Grime, Deep DNB a Garage – všetko v trochu temnejšom podaní. Známy je aj svojimi spoluprácami, kde presahuje aj do iných žánrov.

Jimmy Pé
Stálicu slovenskej klubovej scény Jimmy-ho Pé hádam netreba dvakrát predstavovať. Pre jeho sety aj produkciu sú typické zlomené rytmy a striedanie melanchólie s eufóriou. Tento spoluzakladateľ vydavateľstva GERGAZ sa už ocitol v line-upe festivalov ako Sziget festival, Outlook Festival, Liverpool Sound City, Ment Ljubljana, Pohoda Festival, Colours of Ostrava a supportoval umelcov ako Hudson Mohawke, Four Tet, Thundercat či Dorian Concept.

FVLCRVM
Ďalší z top slovenských producentov, ktorý si získava stále viac uznania od hudobných kritikov aj fanúšikov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. FVLCRVM-ov zvuk je jedinečným mixom štýlov ako Jersey Club, Footwork, Future Beats, Grime, ale aj takých, ktoré ešte ani nemajú meno. Silný dôraz na výbušné beaty a melodické kompozície pravdepodobne vychádza z čias, kedy sa tento hudobník za mladi venoval gospelu v cirkevnej kapele.

Paradiso Rhythm
Za pseudonymom Paradiso Rhythm sa skrýva mladý košický producent Dávid Varchola, ktorý je na Slovensku cenným, no skrytým pokladom. Na domácej scéne sa mu takmer vôbec nedostáva pozornosti, v zahraničí však o ňom píšu etablované hudobné webmagazíny. Okrem housovej hudby, ktorú Dávid tvorí na svetovej úrovni, sa stará aj o svoj label House Of Unity, v ktorom predstavuje umelcov z viacerých krajín.

Streetkom: Diskusia o streetdance komunite

Otec Mirec tanečný workshop: House Dance

Fb event
 

Odporúčame

trh / gastro

Trh starožitností Červený Kameň

29.8.2020 - 3.10.2020 / Hrad Červený Kameň
odporúčame!
výstava

Juliana Mrvová - After the fire

6.6.2020 - 21.8.2020 / Ateliér XIII
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
festival

Noc výskumníkov 2020

14. ročník najväčšieho festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční 27.11.2019 aj v Bratislave. Festivalu vám prinesie...Viac
27.11.2020 - 27.11.2020 / Stará tržnica
odporúčame!