koncert

Unquiet nights /IE, I/ + Rarely Smoking Ping Machine

Unquiet nights je kapela s veľkými ideálmi, silnými pesničkami a mohutným zvukom. Ich piesne sú ambiciózne a priamočiare, či už ich počujete pri 10 000dB, alebo na nahrávke.

Táto akcia sa konala v minulosti

Koreňe kapely siahajú do Belfastu, zo silnou príchuťou Londýna a Rímu. Základom tvorby Unquiet nights je pesničkárstvo speváka a gitaristu kapely Luke Mathers-a. Na bicích dominuje Matteo Bussotti, basu a klávesy ovláda Francesco Piciucchi., Ich hudba Vás dostane do čias, keď pesničkárstvo bolo remeslo a Rock & Roll niečo znamenal.

Štvoricu muzikantov z kapely Rarely Smoking Ping Machine (Without Spoon in the Cupboard), postupne prepojili tri silne putá – pracovno-študijné, keďže traja z nich študovali a neskôr aj v rôznej miere pôsobili na Filozofickej fakulte UK, ideovo-kamarátske, utužené nočným životom v dnes už legendárnom klube Prima v Mlynskej doline a v neposlednom rade aj pokrvné, ktoré spája dvoch z jej členov.

RSPM už od svojich počiatkov na prelome rokov 2006 a 2007 tvrdohlavo hravá vlastne skladby v slovenčine. V textoch sa odkazuje na tradíciu poézie Štefana Strážaya a Ivana Štrpku, po hudobnej stránke cítiť vplyvy od britského psychedelického rocku cez československý bigbítový underground až po súčasné indie a post rock. Napriek tomu ma skupina nezameniteľný rukopis, ktorý možno opišať ako stret hudobného post-bigbitu s cynickým romantizmom textu.

Odporúčame

film

Ostrým nožom

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na...Viac
27.4.2019 - 30.4.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Dunaj & Tornádo Lue

Št 9.5.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
film

Bez lásky

Žeňa a Boris prechádzajú bolestným rozvodom. Boris čaká dieťa s kolegyňou z práce. Jej dvanásťročný syn Aljoša je im skôr na...Viac
Ne 19.5.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
party

Signall_FM Night: Technimatic /UK

So 11.5.2019 / VM Ľ. Štúra - Mlyny, Staré Grunty 36, Bratislava
odporúčame!