koncert

The Young Gods (CH)

Švajčiarska zostava The Young Gods sa opäť ukáže na Slovensku. Po marcovom koncerte v košickej Tabačke tentoraz zamieri do hlavného mesta. V Majestic Music Clube (MMC) predstaví v nedeľu 1. decembra svoj tohtoročný album Data Mirage Tangram.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

The Young Gods
sú tu s nami už od polovice 80. rokov, pričom debutovali v roku 1987 eponymným albumom, ktorý magazín Melody Maker označil ako Nahrávku roka. Ukázali na nej, že tvrdšia hudba sa dá robiť aj bez toho, aby ste na to využili gitary alebo basgitary. Tajomstvo tkvelo v používaní kláves a elektronických samplerov v kombinácií s bicími nástrojmi. Až v 90. rokoch tieto postupy aspoň trochu prenikli do mainstreamu, a preto sa o The Young Gods hovorí ako o pionieroch industrialu, najmä v Európe.

Keď hrali v Bratislave naposledy, mohli si fanúšikovia špeciálne vychutnať skladby z tohto albumu a štúdiovej dvojky s názvom L’eau Rouge (1989). Tentoraz sa oveľa viac zamerajú na nový materiál. Jeho zárodky vznikali pomerne netradične - naživo, keď sa kapela združená okolo Franza Treichlera predstavila v apríli 2015 na švajčiarskom festivale Cully Jazz. Pódium sa tam vtedy na niekoľké dní stalo ich laboratóriom a diváci pokusnými myšami.
“Nevedeli sme, kam to bude smerovať. Bernard (Trontin) doniesol starý sampler k svojim bicím, Cesare (Pizzi) laptop a ja k tomu gitaru, basu a ďalší laptop, teda všetko, čo sme mali po ruke. Ľudia prišli a odišli a my sme boli radi, že sme neboli zviazaní tým, že sme im museli prezentovať finálny produkt. Bolo to naozaj stimulujúce,” zaspomínal si Treichler. Z nového albumu Data Mirage Tangram by v Bratislave určite mala zaznieť dvojica singlov Figure Sans Nom a Tear Up The Red Sky, ktoré dostali aj vizuálnu podobu.

Decembrový koncert The Young Gods v MMC bude súčasťou spomenutej koncertnej série Dobrý výber, ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA.
V rámci nej už MMC hostil Benjamina Clementinea aj Apparata a na jeseň privíta dánsku psych-popovú formácia The Asteroids Galaxy Tour (6.11.), švédsku formáciu Movits! so slovenskou predkpelou Malalata (15. 11.) a britskú dvojicu Lamb (25.11.).

--------

Vstup: 22€ prvých 100 ks, potom 25€


Odporúčame

prednáška / diskusia

Nová doba II

St 14.10.2020 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
výstava

Na okraji záujmu

8.7.2020 - 25.10.2020 / Stará radnica
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

Št 24.9.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
výstava

Lekáreň Salvátor sa dá navštíviť do konca októbra!

19.9.2020 - 31.10.2020 / Salvátor, Panská 35
odporúčame!