koncert

Znovuotvorenie Klubu Za Zrkadlom: Sisa Fehér

Alternatívna kultúra a jej podhubie získali v roku 1997 silný tromf - novovzniknutý Klub za zrkadlom, ktorý pod dramaturgickou taktovkou Miša Kaščáka a pevnou rukou riaditeľa Ladislava Snopka vznikol na pôde Domu kultúry Zrkadlový háj. Relatívne dlhá, ale búrlivá história tohoto priestoru mapuje vývoj ak nie celoslovenskej, tak určite bratislavskej alternatívnej scény.

Táto akcia sa konala v minulosti

Klub za Zrkadlom má ambíciu pravidelným hrávaním opäť pritiahnuť ľudí s dobrý vkusom do kultúrneho, nevirtuálneho priestoru. 

Obnovenie dramaturgicky kvalitných pravidelných hraní v priestoroch s fungujúcimi presahmi do petržalských a bratislavských subkultúr poskytne prienik toho najlepšieho z minulosti s tým najaktuálnejším zo súčasnosti.

18.00   Hannah Brighton a František Báleš Hits In Blue

19.00   Sisa Feher & KHI 

Sisa Feher & KHI je hudobný projekt, celý zložený z autorských kompozícií Sisy Fehér. Na turné vyskladala kapelu z popredných hudobníkov československej jazzovej scény a scény improvizovanej hudby: v dychovej sekcii Oskar Török, Miroslav Hloucal, Štěpán Janoušek a v rytmike Vojtěch Procházka, Miloš Klápště a Jakub Kačic.

Trochu jazzu a trochu avandgardy, s nezameniteľným hlasom Sisy Fehér, s dokonale zladenou dychovou sekciou, a magickým rytmom kontrabasu a bicích. Po projektoch ako Fehero Roché a Used To Be a Sofa prichádza Sisa opäť po krátkej prestávke so zmenenou zostavou v projekte KHI.

Tlak a protitlak, jemné uvoľnenie, aj výbuch emócií. To najlepšie zo súčasnej slovensko-českej autorskej hudby nám v Klube za zrkadlom prinesie zážitok, na ktorý dlho nezabudneme.Odporúčame

film

Chudiatko

Neuveriteľný príbeh o fantastickom vývoji Belly Baxterovej (Emma Stone), mladej ženy, ktorú oživil geniálny a neortodoxný vedec...Viac
Kino Lúky / Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière / Kino Film Europe / Cinema City Aupark / Cinema City Vivo /...
odporúčame!
vážna hudba

Delius, Mozart, Schumann

21.3.2024 - 22.3.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

Št 14.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
vážna hudba

Potulky jazzom

So 13.4.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!