koncert

Rozwód (PL)

Poľská kapela Rozwód transformuje prvky tanečnej, improvizovanej a noiseovej hudby do garážového šatu, založeného na jadre bicie - gitara. Na koncertoch volí poloimprovizované sety, ktorých východiskom sú skladby nahraté na albumoch.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Rozwód je vroclavsko-torunská skupina zložená z hudobníkov z viacerých výrazných poľských kapiel. Má za sebou album Pompy (2021, Fonoradar Records) a Gold (2022, Fonoradar). Tvorí ju Symon Szwarc (Jesień) a Damian Kowalski (Pchełki), v súčasnosti aj Cezary Rosiński (Młyn) a Krzysztof Rogalski (Pchełki).

Rozwód kombinuje prvky rockovej tradície s elektronikou, pripomínajúc My Disco alebo Radian. Tranceové motívy, monotónne ambientné pasáže a zvukové zásahy v pozadí sú vyvážené hutným "rockovým" zvukom. Hudba tria je skúmaním možností tímu, v ktorom rozširujúca sa sieť akustických a elektronických nástrojov aktivuje ďalšie vrstvy zvukov a riešení, kompozične i výrazovo.

Vstupné: dobrovoľné, odporúčané 6€

Odporúčame

film

Mikulášove šibalstvá: Ako to celé začalo

Ne 14.4.2024 / Kino Lumière
KIDSTOWN odporúčame!
film

Oscar Shorts 2024: animované kraťasy

Pásmo animovaných krátkych filmov nominovaných na cenu Oscar 2024.Viac
Po 15.4.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
festival

Bratislavské mestské dni 2024

Tretí aprílový víkend ožijú ulice Bratislavy obľúbeným mestským festivalom. Hlavné mesto 20. a 21. apríla symbolicky otvorí svoje...Viac
20.4.2024 - 21.4.2024 / Bratislava
odporúčame!
vážna hudba

Play piano 4 piano: Eva Varhaníková a Ladislav Fančovič

St 15.5.2024 / Moyzesova sieň
odporúčame!