koncert

Rozwód (PL)

Poľská kapela Rozwód transformuje prvky tanečnej, improvizovanej a noiseovej hudby do garážového šatu, založeného na jadre bicie - gitara. Na koncertoch volí poloimprovizované sety, ktorých východiskom sú skladby nahraté na albumoch.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Rozwód je vroclavsko-torunská skupina zložená z hudobníkov z viacerých výrazných poľských kapiel. Má za sebou album Pompy (2021, Fonoradar Records) a Gold (2022, Fonoradar). Tvorí ju Symon Szwarc (Jesień) a Damian Kowalski (Pchełki), v súčasnosti aj Cezary Rosiński (Młyn) a Krzysztof Rogalski (Pchełki).

Rozwód kombinuje prvky rockovej tradície s elektronikou, pripomínajúc My Disco alebo Radian. Tranceové motívy, monotónne ambientné pasáže a zvukové zásahy v pozadí sú vyvážené hutným "rockovým" zvukom. Hudba tria je skúmaním možností tímu, v ktorom rozširujúca sa sieť akustických a elektronických nástrojov aktivuje ďalšie vrstvy zvukov a riešení, kompozične i výrazovo.

Vstupné: dobrovoľné, odporúčané 6€

Odporúčame

koncert

Peter Nagy

Ut 18.7.2023 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!
iná akcia

Keramické trhy 2023

Všetkých milovníkov a nadšencov keramiky pozývame na 19. ročník Keramických trhov.Viac
9.6.2023 - 11.6.2023 / Pezinok
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Simona Šaturová: Nocturno

Št 10.8.2023 / loď Ponton, Tyršovo nábrežie
odporúčame!
prednáška / diskusia

Prehliadka plavidla Remorkér Šturec

Múzeum dopravy Bratislava vás pozýva na prehliadku národnej kultúrnej pamiatky remorkér Šturec, ktorý je umiestnený na funkčnom...Viac
10.6.2023 - 10.6.2023 / Bratislava, Zimný prístav
odporúčame!