koncert

Rozwód (PL)

Poľská kapela Rozwód transformuje prvky tanečnej, improvizovanej a noiseovej hudby do garážového šatu, založeného na jadre bicie - gitara. Na koncertoch volí poloimprovizované sety, ktorých východiskom sú skladby nahraté na albumoch.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Rozwód je vroclavsko-torunská skupina zložená z hudobníkov z viacerých výrazných poľských kapiel. Má za sebou album Pompy (2021, Fonoradar Records) a Gold (2022, Fonoradar). Tvorí ju Symon Szwarc (Jesień) a Damian Kowalski (Pchełki), v súčasnosti aj Cezary Rosiński (Młyn) a Krzysztof Rogalski (Pchełki).

Rozwód kombinuje prvky rockovej tradície s elektronikou, pripomínajúc My Disco alebo Radian. Tranceové motívy, monotónne ambientné pasáže a zvukové zásahy v pozadí sú vyvážené hutným "rockovým" zvukom. Hudba tria je skúmaním možností tímu, v ktorom rozširujúca sa sieť akustických a elektronických nástrojov aktivuje ďalšie vrstvy zvukov a riešení, kompozične i výrazovo.

Vstupné: dobrovoľné, odporúčané 6€

Odporúčame

koncert

papu rapu: SoLamenco + Bratislavský improvizačný orchester

SoLamenco je cesta do každodennosti pre hoboj a elektroniku, prázdniny, ktoré sa stali životom, kde sa všetko pevné rozplýva,...Viac
So 16.12.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

bazén (bez vody)

Čierna komédia svetoznámeho britského autora Marka Ravenhilla. bazén (bez vody) je šokujúca hra o spôsoboch, akými sa naše túžby...Viac
Ne 17.12.2023 / V-klub (Véčko)
od vás odporúčame!
film

Leonardo: Najslávnejšie diela

So 16.12.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Kým prídu Stouni...

29.12.2023 - 24.1.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!