koncert

Roman Horký a Kamelot - Adventný koncert

Skupina Kamelot na koncerte v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke, ktorý sa koná v rámci turné k novému albumu „Země tvých dlaní“, nielen predstaví a pokrstí nové piesne, ale taktiež uvedie svoje najväčšie, časom preverené, hity. Roman Horký odprezentuje aj prvé štyri diely svojho jedinečného edukačného projektu „Kytarová dílna Romana Horkého“.
01.12.2019, Ne

Hlavná stránka kapely
Všetko začalo v Brne v roku 1982, kedy dvaja nadšenci, Roman Horký a Radek „Buček“ Michal, založili kapelu a ich život bol o gitarách, energii, radosti a hlavne o myšlienke dobyť svet. Tak vznikla skupina Kamelot a počiatočná tvorba ju zaradila do žánru "Folk a country". Tu je síce zaradená doteraz,  ale ako sám leader skupiny uvádza, keď už je potrebné niekoho niekam zaradiť, sám by pre svoju skupinu vytvoril zatiaľ neexistujúci štýl "Pop-tramp".

Autorom všetkých textov a skladateľom hudby (viac ako 300 skladieb)  je práve spomínaný spevák a leader skupiny Roman Horký, ktorý je v súčasnej dobe jediný člen pôvodného Kamelotu. Neuprednostňuje žiaden hudobný štýl, raz modernejší, raz tradičnejší. Zjednocuje ich spoločný duch a pocity pesničkárovej duše. Pri prechádzkou jeho albumov máme ako keby na dlani jeden ľudský život.

Príďte a prežite s Kamelotom šťastie aj smútok, prosto odraz toho, čím sami žijeme.

Zostava kapely:
Roman Horký - gitara
Viktor Porkristl - gitara
Vladimír Třebický - bicie a perkusie
Tomáš Koudelka - Kontrabas a basová gitara

Odporúčame

divadlo

Noc divadiel / Som žena

Unikátny a autentický životný príbeh českej herečky, ktorá absolvovala zmenu pohlavia.Viac
So 16.11.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Toto je náš svet

Otec a jeho šesť detí žijú alternatívnym spôsobom života v lese na severozápade USA. Následkom tragických udalostí sú však nútení...Viac
Št 22.8.2019 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
festival

Viva Musica! 2019

27.6.2019 - 22.8.2019 / Bratislava
odporúčame!
film

Ostrým nožom

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na...Viac
Bažant Kinematograf na Magio pláži / Kino Lumière
odporúčame!