koncert

Roman Horký a Kamelot - Adventný koncert

Skupina Kamelot na koncerte v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke, ktorý sa koná v rámci turné k novému albumu „Země tvých dlaní“, nielen predstaví a pokrstí nové piesne, ale taktiež uvedie svoje najväčšie, časom preverené, hity. Roman Horký odprezentuje aj prvé štyri diely svojho jedinečného edukačného projektu „Kytarová dílna Romana Horkého“.
Táto akcia sa konala v minulosti

Hlavná stránka kapely
Všetko začalo v Brne v roku 1982, kedy dvaja nadšenci, Roman Horký a Radek „Buček“ Michal, založili kapelu a ich život bol o gitarách, energii, radosti a hlavne o myšlienke dobyť svet. Tak vznikla skupina Kamelot a počiatočná tvorba ju zaradila do žánru "Folk a country". Tu je síce zaradená doteraz,  ale ako sám leader skupiny uvádza, keď už je potrebné niekoho niekam zaradiť, sám by pre svoju skupinu vytvoril zatiaľ neexistujúci štýl "Pop-tramp".

Autorom všetkých textov a skladateľom hudby (viac ako 300 skladieb)  je práve spomínaný spevák a leader skupiny Roman Horký, ktorý je v súčasnej dobe jediný člen pôvodného Kamelotu. Neuprednostňuje žiaden hudobný štýl, raz modernejší, raz tradičnejší. Zjednocuje ich spoločný duch a pocity pesničkárovej duše. Pri prechádzkou jeho albumov máme ako keby na dlani jeden ľudský život.

Príďte a prežite s Kamelotom šťastie aj smútok, prosto odraz toho, čím sami žijeme.

Zostava kapely:
Roman Horký - gitara
Viktor Porkristl - gitara
Vladimír Třebický - bicie a perkusie
Tomáš Koudelka - Kontrabas a basová gitara

Odporúčame

výstava

Ferdinand Hložník – Tvorba ako genéza vlastnej identity

28.1.2020 - 30.6.2020 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
film

Matthias a Maxime

Xavier Dolan je opäť tu, tentoraz s príbehom o dvoch od detstva nerozlučných kamarátov Matthiasa a Maxima. Keď sa pri natáčaní...Viac
St 10.6.2020 / Kino Mier Modra
odporúčame!
prednáška / diskusia

Tajomstvo reči tela a analýza vzhľadu

St 14.10.2020 / V - klub
odporúčame!
letný festival

Uprising festival 2020

28.8.2020 - 29.8.2020 / Zlaté piesky
odporúčame!