koncert
party

Rainbowshower: Chris Conde (USA) + Myles Bullen (USA) + PLIÉ (LT) + Twin Tooth (AT) + TRANSmisia

"Dúhová Nová Cvernovka. Vzhľadom na aktuálnu spoločenskú situáciu vnímame ako jednu z našich priorít vytvárať bezpečný priestor pre LGBTI komunitu a jej priateľov. Prinášame nový formát Rainbowshower, ktorý bude oslavou krásy inakosti."
Táto akcia sa konala v minulosti

Line up:

Chris Conde (USA)
Queer hip-hopový umelec so sídlom v Brooklyne. Má svoj charakteristický štýl a vystupovať v koženom postroji preňho nie je nič nezvyčajné.

„Conde je najsurovejší, najbrutálnejší a najneuveriteľnejší talent, aký vyprodukoval americký rap za posledných desať rokov."

Rád píše o svojej sexualite a upozorňuje tiež na témy queer komunity. V roku 2015 vydal debutové EP
„Twisted Kite Strings“, ktoré dokumentuje jeho cestu von z alkoholovej a drogovej závislosti. Chrisov album „Engulfed In The Marvelous Decay“ sa umiestnil na 12. mieste na Bandcampe a bol vyhlásený za jeden z najlepších albumov roku 2021. Aktuálne spolupracuje na novej hudbe s menami ako Blockhead, Lazerbeak alebo Morgan Lander.

Myles Bullen (USA)
Potulný, spevavý vták, rapový krajčír, umelecký básnik – aj takto by sa opísal portlandský raper Myles Bullen. Jeho tvorbu ovplyvnili napríklad indie rockové kapely, podceňovaní raperi, či soft-folkové melódie.

Plié (LT)
„Šarlatáni“ experimentálnej hudby v Litve. Plié je skupina šiestich hudobníkov z úplne odlišných prostredí, a to od black metalu až po súčasnú hudbu. Kapele sa podarilo zaujať miestnu alternatívnu scénu svojím odvážnym debutovým albumom Never Took Place z roku 2021.

Twin Tooth (AT)
Viedensko-berlínske zoskupenie, ktoré tvorí vokalistka a textárka Anna Kohlweis spolu s multiinštrumentalistom Jan Preisslerom. Skupina vznikla počas prvých pandemických mesiacov a na ich debutovom albume „Cusp“ pracovali výlučne prostredníctvom online priestoru. Ich tvorba sa nesie v dychu popovej hudby, ktorá sa pomaly rozvíja až do avantgardy.

TRANSmisia
DJka TRANSmisia, nové meno na Bratislavskej hudobnej scéne, známa svojimi eklektickými setmi, v ktorých spája hyperpop, cringecore a hardcore do jedinečného a energického zvuku. Vďaka hlbokej láske k undergroundovej hudbe,queer zvukom, soundcloudovými remixami a vášni pre posúvanie žánrových hraníc sa rýchlo etablovala ako DJka, ktorú treba sledovať.
Inšpirovaná umelcami, ktorí posúvajú hranice, ako sú SOPHIE, Arca a Laura Les, prináša TRANSmisia do svojich setov svieži a experimentálny prístup, mieša nečakané zvuky a štýly a vytvára tak pre svoje publikum skutočne jedinečný zážitok.

DJ Gäp
DJ Gäp je DJ, producent, spoluvlastník labelu, insta-magazínu a klubovej noci Mäss a organizátor párty Välvät, ktorú organizuje spolu s Monikou Prikkelovou a Kewu. Jeho skladby vyšli na labeloch ako Ashida Park (AT), Jerome (USA), Sirens (DE), či Mäss (SK). Získal si aj pozornosť britského rádia NTS, či Los Angeleského Dublab-u, kde spravil mix pre Chico Sonido. Jeho tvorba je oslavou rozmanitosti a búraním hraníc medzi rádiovým popom a experimentálnou hudbou.

Vstupné: predpredaj 11€ / na mieste 15€

Odporúčame

festival

Vševedko festival 2024

Ne 14.4.2024 / Stará tržnica
odporúčame!
film

Dokonalé dni

Legendárny režisér Wim Wenders sa triumfálne vracia s poetickým filmom o hľadaní krásy v zdanlivých maličkostiach.Viac
Kino Mladosť / Kino Lumière / Kino Nostalgia
odporúčame!
letný festival

Punkáči deťom 2024

13.ročník hudobno-spoločenského letného festivalu, ktorého hlavným motívom je benefícia. Každým rokom sa časť tržieb zo vstupného...Viac
29.8.2024 - 31.8.2024 / Camping Rybníky, Opatovce
odporúčame!
divadlo

Cirkul'art: festival nového cirkusu 2024

Festival nového cirkusu Cirkul'art je medzinárodnou prehliadkou kreatívnych a žánrovo pestrých umeleckých produkcií so zameraním...Viac
24.5.2024 - 26.5.2024 / Nábrežie M.R. Štefánika
odporúčame!