koncert

Rafał Mazur / Michal Matejka

28.2 sa v T3 predstaví Rafal Mazur, ktorého ste už u nás mohli zažiť v rámci tria Carrier / Lambert / Mazur, a Michal Matejka na elektrickej gitare. Mazur sa tentokrát predstaví s projektom oslavujúcim 20 rokov jeho tvorby. Začíname už o šiestej, aby ste stíhali aj koncert Brucea Gilberta a Russella Haswella v A4.
Táto akcia sa konala v minulosti

‘The Great Tone has no sound’ – sólo projekt Rafala Mazura oslavujúci 20-ty rok jeho tvorby.

Rafal Mazur je dôležitou postavou free jazzovej a improvizovanej scény Poľska, ale aj strednej Európy. Hrá na akustickú basovú gitaru, pričom si vyvinul pokročilý a individuálny prístup k svojmu nástroju ako aj improvizácii ako takej.
Založil Improvisers Ensemble, prvú skupinu voľnej improvizácie v Krakove, ImproArt - štúdio improvizácie, či Institute of Intuition, štúdio zamerané na intuitívnu improvizáciu. Hral naprieč svetom, spolupracoval s menami ako Guillermo Gregorio, Joëlle Léandre, Ramon Lopez, Satoko Fuji, Natsuki Tamura, Agustí Fernández, Martin Küchen, Peter Ole Jørgensen, Zlatko Kaucic, Lotte Anker, Frederic Blondy, Charlotta Hug, Raymond Strid, Keir Neuringer, Barry Guy. Vydával na labeloch ako Clean Feed, No Business Records, Relative Pitch a mnohých ďalších.
Mazur je tiež akademický filozof so zameraním na filozofiu improvizácie, Čínsku daoistickú filozofiu a mnohé ďalšie.

Aby oslávil 20 rokov na scéne, na základe umeleckých a filozofických konceptov pripravil Mazur sólo projekt odkazujúci ku free jazzu, improvizovanému noisu a voľnej improvizácii nazvaný The Great Tone has no sound .
Skúma tak koncept daoistickej stratégie akcie, prepojenej so stavom mysle zvanom wuxin, skrz spontánnu improvizáciu. Prepája energiu voľnej improvizovanej hudby s heavy rock zvukmi a vibráciami. Premiéra projektu sa odohrala v novembri 2019 na otváracom koncerte Shenzhen Fringe Festival a na Jazz Improvised Music Festival v Shenzhen a Guangzhou.

Michal Matejka pôsobí v kapelách Ankramu, Škvíry a Spoje, Kordík/Matejka/Tóth Trio, Pražský improvizačný orchester v ktorých sa venuje možnostiam a rozšíreným technikám hry na elektrickú gitaru, voľnej improvizácii a súčasnej pesničkovej hudbe. Občasne spolupracuje s Mirom Tóthom v jeho projektoch, Danom Matejom a Veni ensemble/academy, Cluster ensemble a inými .. . Okrem spomínaných hrá aj v swingovom orchestra FatsJazzBand, autorsky sa realizoval v skupine Unknown Artist Trio/Quintet, ktorá hrala súčasný/vtedajší jazz.

---------

Vstupné dobrovoľné: odporúčané 2.50
 

Odporúčame

literárna akcia

LQ #31: Bahnokrvný/Jazver

Po 6.4.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Indietronica

Pi 3.4.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

Št 21.1.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!