koncert
vážna hudba

Pressburg Saxophone Quartet - online

Pôvodne sme pripravovali cinekoncert, projekciu filmu “Chaplin hasičom”  so živou hudbou od Pressburg Saxophone Quartet. Nakoľko sa však  situácia zmenila, projekcia je zrušená, koncert ale zostáva. Napriek lock-downu sme nechceli ukrátiť priaznivcov klasickej hudby o zážitok z koncertu saxofónového kvarteta Pressburg Saxophone Quartet, preto Vám ho prinesieme online 16.12. o 19:00 hod.

Táto akcia sa konala v minulosti

Pressburg Saxophone Quartet je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa špecializuje najmä na interpretáciu klasickej hudby a autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny.

Kvarteto predstaví v prvej polovici koncertu klasickú hudbu od obdobia klasicizmu až po súčasnosť a v druhej polovici vianočné koledy v jazzových úpravách či romantickú pieseň Panis Angelicus, ktorou navodia príjemnú vianočnú atmosféru.

Vystúpia Andrei Simančuk (soprán-, altsaxofón), Silvia Macejová (altsaxofón), Ján Gašpárek (tenorsaxofón), Ladislav Fančovič (barytónsaxofón, aranžmány).

Sledujte online

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: Predohra k opere Čarovná flauta (arr. L. Fančovič)
Jean-Baptiste Singelée: Grand quatuor concertant, Op. 79
Alexander Glazunov: Saxophone Quartett B dur op.109, 1. časť Allegro
Jevgenij Iršai: Saxburger
Béla Bartók: Rumunské vianočné piesne Vol.2 (arr. A. van Zoelen)
Ján Cikker: 4-hlasná fúga (arr. L. Fancovic) - premiéra saxofónovej verzie
Lennie Niehaus: Christmas Jazz Favorites
César Franck: Panis Angelicus (arr. L. Fancovic)

Z dôvodu jednoduchšej logistiky bude koncert vysielaný z Cikkerovho múzea v Bratislave. Koncert bude k dispozícii na spätné pozretie 24 hodín.

Odporúčame

film

Muréna

Pod pokojnou hladinou Jadranského mora sa skrývajú nebezpečné útesy a táto letná romanca, ocenená Zlatou kamerou na MFF Cannes...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Spomienka na Deža

10.9.2022 - 10.9.2022 / Park na Fedákovej, Dúbravka
odporúčame!
festival

Punkáči deťom 2022

24.8.2022 - 27.8.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa + Catastrofy

Po úspešnom minuloročnom letnom turné, venovanom pamiatke zosnulého člena kapely Braňa Alexa, sa Slobodná Európa vrátila...Viac
So 27.8.2022 / Pláž pod Ufom
odporúčame!