koncert

Prago Union (live band)

Ak začnete hľadať najlepšie slovné hračky, najlepší zmysel pre humor a celkovo najlepšie texty v českom rape, zákonite prídete k menu Prago union. Skupine, ktorá je známa aj tým, ako často oslovuje aj nefanúšikov hip-hopu.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Hudobné duo Prago Union tvorené raperom Katom a DJom Marom, ktoré vzniklo v roku 2002 z projektu Chaozz, je špecifické štýlom dostatočne svojským na to, aby odolával vonkajším trendom, premenám rapových a všeobecne hudobných vĺn.

Prago Union na svojich albumoch Dezorient Express, V Barvách a Vážná hudba pokračuje v technicky tradičnom poňatí hip-hopovej hudby, založenej na hutnej textárčine a poctivom DJingu.

Tieto vágne znejúce škatuľky sú napĺňané obsahom zvukovo aj textovo dokonale zosobňujúcim a reflektujúcim každodenný život človeka v malom či veľkom meste. Pocity stratenia, eufórie, lásky, straty, najbežnejších radostí aj dusných problémov sa prezentujú v Katových textoch s unikátnymi poetickými kvalitami. Ich najsilnejšou stránkou je práve schopnosť sebairónie a nadhľadu, s prehľadom žonglujúcich aj s ťaživými témami.

Humor je to, čo v hudbe Prago Union definitívne vyhráva s chytľavým "groovy" vibom nad životnými patáliami. A práve túto výhru, posilnenú zvukom živej skupiny, si môžeme už čoskoro kolektívne užiť v priestoroch Novej Cvernovky! 

Odporúčame

letný festival

Colours of Ostrava 2021

14.7.2021 - 17.7.2021 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
koncert

Le Payaco - krst albumu

Št 24.9.2020 / Majestic music club
odporúčame!
prednáška / diskusia

Tajomstvo reči tela a analýza vzhľadu

St 14.10.2020 / V - klub
odporúčame!
film

Jiří Suchý

Št 28.5.2020 / Kino Mier Modra
odporúčame!