koncert

Nerez & Lucia

Po vypredanom koncerte v roku 2022 sa Nerez so speváčkou Luciou Šoralovou vracajú s novým programom, no nebudú chýbať ani tie najsilnejšie skladby legendárneho Nerezu, Lucie Šoralovej a tiež piesne z albumov Zlom a Cela. 

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Projekt Nerez a Lucia so speváčkou Luciou Šoralovou hrá legendárny Nerez.

Zakladajúci členovia legendárnych Nerez Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál sa v roku 2019 spojili so speváčkou Luciou Šoralovou a natočili platňu, ktorá obsahuje 12 prevažne autorských piesní od Zdeňka Vřešťála a Lucie Šoralovej a so zaujímavými hosťujúcimi autormi (Ondřej Soukup alebo Silvia Kaščáková). V januári 2021 nahrala skupina druhý album Cela. Album obsahuje 13 piesní, ktorých autormi sú predovšetkým Lucia Šoralová a Zdeněk Vřešťál. Textovo ich dopĺňa slovenská poetka a textárka Silvia Kaščáková. Nahrávka je žánrovo veľmi pestrá, od folkovej balady po kvalitné pop. Aranžmán jednotlivých songov sú dielom Víta Sázavského (vokálnej party) a Roberta Fischmanna.

Inštrumentálne výkony jednotlivých hudobníkov potvrdzujú vývoj skupiny Nerez & Lucia. V piesňach budete počuť názvuky mnohých európskych kultúr i hudobných štýlov. Okrem hlavného tria Šoralová – Sázavský – Vřešťál sa na albume ako sóloví speváci predstavujú aj Robert Fischmann a Grégorian Brun. Čeština, slovenčina, francúzština aj španielčina sú jazyky, v ktorých spieva nový Nerez. Jedinečné štvorhlasné zbory, virtuózne interpretované inštrumentálne pasáže Davida Lomiča na akordeón a saxofóny, Roberta Fischmanna na flauty, klavír a bicie alebo Grega Bruna na kontrabas a gitaru. Album sa veľkým oblúkom vracia do dôb vzniku LP Masopust pôvodných Nerez. Dvaja autori a jeden hlavný aranžér - to sú stavebné kamene, na ktorých stojí nový projekt skupiny Nerez & Lucia.

Skupina vystupuje v zložení:

Lucia Šoralová – spev
Vít Sázavský – spev, viola, gitara
Zdeněk Vřešťál – spev, gitara, ústna harmonika, trombón
Grégoire Brun – kontrabas, gitara, spev
Robert Fischmann – flauty, píšťaly, klavír, perkusie, spev
David Lomič – akordeón, tenorsaxofón, altsaxofón, barytonsaxofón

Vstupné: predpredaj 20€

Odporúčame

iná akcia

TEDxBratislava: Ticho plné slov

So 25.5.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Kosheen & Sian Evans (UK)

Pi 15.11.2024 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Z depozitára: Šach Vladimíra Clementisa

1.4.2024 - 31.5.2024 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)
odporúčame!
koncert

Domo Emigrantes (ITA)

Talianske zoskupenie Domo Emigrantes sa po prvý raz predstaví na Slovensku v rámci festivalu Dolce vitaj.Viac
Po 27.5.2024 / Kapucínsky kostol, Župné nám. 10
odporúčame!