koncert

NefEsh Trio (IT)

Prvý koncert hudobného zoskupenia NefEsh Trio na Slovensku, počas ktorého vás strhujúce rytmy strunových nástrojov zavedú do krajiny ich pôvodu. Židovská hudba bola vždy bohatá na rôzne vplyvy, fúzie, nádej. Vstup je voľný.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Dve hebrejské slová - Nefesh/duša a Esh/oheň tvoria základ názvu a zároveň postatu hudobného napredovania tohto hudobného zoskupenia. Jedinečný zvuk, virtuozita a vášeň sú atribúty, ktorými si trio získáva od svojho vzniku tisícky priaznivcov.

Klezmer, Sefardita, Yemenita a Israeliana sú hudobné tradície, z ktorých NefEsh vychádza pri tvorbe vlastných kompozícií. V ich hudbe najdeme stopy džezu, balkánskej hudby, tanga, ozveny arabskej či ľudovej hudby.

Trio vzniklo v roku 2006, keď sa spojili Daniele Davide Parziani (husle), Manuel Buda (gitara) a Davide Tedesco (kontrabas), hudobníci s klasickým vzdelaním na Konzervatóriu Giuseppe Verdiho v Miláne a muzikantskými skúsenosťami z klasickej hudby, džezu a folku.

Hudobná skupina NefEsh má za sebou množstvo spoluprác s umelcami takých mien ako Malika Ayane, Eyal Lerner, Raiz, Anton Dressler, Lucia Bosè, Milánsky židovský zbor "Kol Ha Kolot", izraelský súbor "Eve's Women" ženská vokálna skupina Zboru Divadla alla Scala v Miláne.

Pravidelne vystupujú v Taliansku i zahraničí, zúčastnili sa na festivaloch Mar de Musicas de Cartagena (Španielsko), il Poestate Festival Lugano (Švajčiarsko), il festival “Jewish and the City” v Miláne a Medzinárodný klezmer festival v Safede (Israele). NefEsh tvoria hudbu aj pre divadlo, film, video art, znie na hudobných staniciach Rai Radio 3, Radio Svizzera RSI 2 a Radio Monte Carlo.

Každý koncert tria NefEsh je putovaním mnohotvárnou krajinou židovskej hudby, cestou územiami, kde sa stretávajú najrozličnejšie časové a zemepisné prúdy v mene tvorivej slobody, ktorá sa nás hlboko dotýka.


Vstup voľný do zaplnenia sály

Odporúčame

koncert

Robert Balzar Trio

Ostrieľaný kontrabasista Robert Balzar v posledných rokoch usilovne koncertuje s kapelami J.A.R. a Dan Bárta &...Viac
Ut 28.3.2023 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Zelená pošta

Minulý rok uplynulo 50 rokov od vydania legendárneho albumu Zelená pošta. Tento projekt je označovaný ako jeden z najlepších...Viac
Št 25.5.2023 / STARS auditorium, Junácka 10
odporúčame!
koncert

Bohren & der Club of Gore (DE)

Št 25.5.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Horror Show

So 15.4.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!