koncert

Korben Dallas a Adam Baldych

Korben Dallas vyrazia na jesenné turné s poľským huslistom Adamom Baldychom. Bratislavský koncert sa bude konať v MMC-čku 13. októbra 2018.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Korben Dallas na jeseň odohrajú krátke turné so špeciálnym hosťom, poľským jazzovým huslistom Adamom Baldychom. Spoluprácu si prvý raz vyskúšali minulý rok na podujatí Mosty-Gesharim, kde predstavili kratšie spoločné vystúpenie. Toto spojenie sa umelcom zapáčilo natoľko, že sa rozhodli zopakovať si ho, tentokrát v podobe celovečerného programu, s ktorým v októbri zavítajú do Bratislavy, Žiliny, Košíc, Prahy a Brna.

“Mali sme doteraz veľké šťastie na ľudí, s ktorými sme mohli spolupracovať, či už to bol Andrej Šeban, Aneta Langerová, súbor Cambiar La Música či symfonický orchester,” hovorí frontman Korben Dallas Juraj Benetin. “Niekto z prvej jazzovej ligy nám doteraz chýbal, teraz sme si zbierku doplnili. Poslucháči tak budú môcť počuť naše pesničky v novej podobe, ktorá však vyznieva veľmi prirodzene. S Adamom si rozumieme aj ľudsky, čo je pre nás vždy veľmi dôležité,” dodáva Benetin.

klip Adam Baldych & Helge Lien Trio: LoveHoci má Adam Baldych ešte len 32 rokov, stihol už spolupracovať s mnohými poprednými jazzmanmi, ako sú Billy Cobham alebo Jim Beard. Získal štipendium od amerického Berklee College of Music, vystupuje na prestížnych pódiach po celom svete, vrátane Montreux Jazz Festivalu a hamburskej Elbphilharmonie.

“Rád tvorím hudbu na hranici žánrov a kultúr,” hovorí Baldych o spolupráci s Korben Dallas. “V tomto projekte kombinujeme energiu rockovej kapely so sofistikovanosťou jazzu – ide o výnimočné umelecké spojenie.”

Korben Dallas majú za sebou polročnú koncertnú prestávku, ktorú si dali pri príležitosti prírastku v rodine Juraja Benetina. V máji pri svojom návrate na koncertné pódiá dvakrát vypredali bratislavskú Novú Cvernovku, od júna ich fanúšikovia môžu vidieť na festivaloch a iných podujatiach pod holým nebom. Najbližšie sa fanúšikom predstavia 4. júla na Deezer koncerte na bratislavskej Magio Pláži, a následne 14. júla na Vrbovských vetroch.

klip Korben Dallas: Vietor

 
Vstupenky:

Státie / 15€
Voľné sedenie / 20€

Odporúčame

standup / talkshow

Silné vianočné reči v Starej Tržnici

Vianoce sú krásna tradícia, ku ktorej už pomaly ale isto patria aj Vianočné Silné Reči. Nezabudnuteľný večer plný vášho smiechu,...Viac
Po 17.12.2018 / Stará tržnica
odporúčame!
výstava

Národná cena za komunikačný dizajn 2018

8. októbra 2018 bude na Fakulte architektúry STU otvorená výstava prác finalistov Národnej ceny za dizajn, ktorá je tento rok...Viac
9.10.2018 - 25.11.2018 / Fakulta architektúry STU
odporúčame!
výstava

Cena Oskára Čepana 2018

Príďte podporiť mladé slovenské vizuálne umenie na otvorenie výstavy finalistov Ceny Oskara Čepana 2018.Viac
4.10.2018 - 26.10.2018 / OD Dunaj
odporúčame!
film

Vlasy

Filmová adaptácia rovnomenného broadwayského muzikálu v réžii Miloša Formana.Viac
Ut 30.10.2018 / Kino Lumière
odporúčame!