koncert

Korben Dallas a Adam Baldych

Korben Dallas vyrazia na jesenné turné s poľským huslistom Adamom Baldychom. Bratislavský koncert sa bude konať v MMC-čku 13. októbra 2018.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Korben Dallas na jeseň odohrajú krátke turné so špeciálnym hosťom, poľským jazzovým huslistom Adamom Baldychom. Spoluprácu si prvý raz vyskúšali minulý rok na podujatí Mosty-Gesharim, kde predstavili kratšie spoločné vystúpenie. Toto spojenie sa umelcom zapáčilo natoľko, že sa rozhodli zopakovať si ho, tentokrát v podobe celovečerného programu, s ktorým v októbri zavítajú do Bratislavy, Žiliny, Košíc, Prahy a Brna.

“Mali sme doteraz veľké šťastie na ľudí, s ktorými sme mohli spolupracovať, či už to bol Andrej Šeban, Aneta Langerová, súbor Cambiar La Música či symfonický orchester,” hovorí frontman Korben Dallas Juraj Benetin. “Niekto z prvej jazzovej ligy nám doteraz chýbal, teraz sme si zbierku doplnili. Poslucháči tak budú môcť počuť naše pesničky v novej podobe, ktorá však vyznieva veľmi prirodzene. S Adamom si rozumieme aj ľudsky, čo je pre nás vždy veľmi dôležité,” dodáva Benetin.

klip Adam Baldych & Helge Lien Trio: LoveHoci má Adam Baldych ešte len 32 rokov, stihol už spolupracovať s mnohými poprednými jazzmanmi, ako sú Billy Cobham alebo Jim Beard. Získal štipendium od amerického Berklee College of Music, vystupuje na prestížnych pódiach po celom svete, vrátane Montreux Jazz Festivalu a hamburskej Elbphilharmonie.

“Rád tvorím hudbu na hranici žánrov a kultúr,” hovorí Baldych o spolupráci s Korben Dallas. “V tomto projekte kombinujeme energiu rockovej kapely so sofistikovanosťou jazzu – ide o výnimočné umelecké spojenie.”

Korben Dallas majú za sebou polročnú koncertnú prestávku, ktorú si dali pri príležitosti prírastku v rodine Juraja Benetina. V máji pri svojom návrate na koncertné pódiá dvakrát vypredali bratislavskú Novú Cvernovku, od júna ich fanúšikovia môžu vidieť na festivaloch a iných podujatiach pod holým nebom. Najbližšie sa fanúšikom predstavia 4. júla na Deezer koncerte na bratislavskej Magio Pláži, a následne 14. júla na Vrbovských vetroch.

klip Korben Dallas: Vietor

 
Vstupenky:

Státie / 15€
Voľné sedenie / 20€

Odporúčame

divadlo

Backstage

Kabaretné predstavenie podľa predlohy Arnošta Goldflama.Viac
So 19.1.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Vianočná Bratislava 2018

Vianočná Bratislava po roku opäť otvorí svoje brány, a to slávnostným rozžiarením vianočného stromčeka, ako aj bohatým kultúrnym...Viac
23.11.2018 - 22.12.2018 / Bratislava
odporúčame!
film

Utoya, 22. júla

Film Utøya 22 juli je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa stali v tento tragický deň v r. 2011 na nórskom ostrove, keď...Viac
Kino Film Europe / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

OBJEKTívne

Kunsthalle Bratislava zavŕši rok 2018 otvorením rozsiahlej výstavy, ktorá mapuje stav súčasného 3D myslenia na českej a...Viac
30.11.2018 - 24.2.2019 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!