vážna hudba

23 Musica Bratislavensis - Hudobná akadémia v Prešporku

Jarný cyklus 24 Musica Bratislavensis pokračuje druhým koncertom s názvom " Hudobná akadémia v Prešporku". Koncert bude spomienkou na hudobné akadémie v Bratislave, vtedy v Prešporku.

26.05.2024, Ne
Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1
18:00

Wolfgang Amadé Mozart patrí k skladateľom obdobia klasicizmu, ktorého kompozičné dielo dosiahlo takmer celoeurópske repertoárové uplatnenie.

Významnou udalosťou v Prešporku bolo vystúpenie Mozarta ako klavírneho virtuóza v časoch, keď bol iba zázračné dieťa. Joseph Haydn, skladateľ viedenského klasicizmu, vekom najstarší predstaviteľ veľkej trojice skladateľov druhej polovice 18. storočia a začiatku 19. storočia: Haydn – Mozart – Beethoven.

Joseph Haydn sa narodil v multikultúrnom priestore rakúsko-slovensko-chorvátsko-maďarskom, ktorého zvuky sa neraz ozývajú v jeho hudbe. Významom svojej tvorby však tento región prekročil ako jeden z najväčších skladateľov v dejinách európskej hudobnej histórie. Jeho osobnosť si preto zasluhuje aj mimoriadnu pozornosť celej slovenskej pospolitosti.

Program:

W. A. Mozart Kontra tance KV 609
J. M. Sperger Terzetto pre flautu, husle a violončelo G dur
W. A. Mozart Divertimento F dur KV 138
---
J. Haydn 12 London Symphonies / ar. J. P. Salomon
Symphonia č. 104 D dur „Salomon“ 

Vstupné 10€, zľavnené 5€

 

Odporúčame

divadlo

Vojna a mier

Ut 25.6.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
divadlo

Môj dobrý kamarát

Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácii, ktoré ak sa vás...Viac
Ne 23.6.2024 / Štúdio L+S
odporúčame!
festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
film

Helmut Newton: Nehanebná krása

Pre niekoho perverzný a mačistický, pre iného geniálny a podvratný. Helmut Newton bol bezpochyby jedným z najvplyvnejších...Viac
So 1.6.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!