film

Jesenná sonáta

Jesenná sonáta je jediný film, na ktorom spolupracovali Ingrid Bergman a Ingmar Bergman a zároveň posledný, ktorý herečka pred smrťou nakrútila.

Táto akcia sa konala v minulosti

Pre kariéru bola ochotná obetovať všetko. Aj vlastnú rodinu.

Jediný film, na ktorom spolupracovali Ingrid Bergman a Ingmar Bergman. Zároveň posledný, ktorý herečka pred smrťou nakrútila. Jesenná sonáta, ocenená Zlatým glóbusom za najlepší film (1979), je opätovným potvrdením majstrovskej Bergmanovej réžie a zároveň hereckým koncertom Liv Ullman a Ingrid Bergman.

Eva, bývalá manželka vidieckeho pastora, pozve k sebe na návštevu svoju matku, svetoznámu klaviristku Charlotte, s ktorou sa už roky nevideli. Namiesto láskyplného a priateľského stretnutia však na povrch vyplávajú hlboko uložené krivdy a rozpory. Matka, ktorá opustila rodinu, aby sa mohla venovať svojej hudobnej kariére, strávi s dcérou niekoľko dní, počas ktorých sa obidve snažia pozbierať posledné zvyšky náklonnosti, ktoré ich môžu navzájom spájať.

Jesenná sonáta (Höstsonaten), Švédsko / Západné Nemecko / Francúzsko, 1978, 99 min.
Réžia:
Ingmar Bergman
Hrajú: Ingrid Bergman, Liv Ullmann, Lena Nyman, Gunnar Björnstrand, Halvar Björk, Erland Josephson, Mimi Pollak

film na imdb.com

--------

Vstup: 5€

Odporúčame

film

Roger Waters Us + Them

St 2.10.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2019

Jubilejný ročník Bratislavských jazzových dní sa bude po 45. krát konať od 25. do 27. októbra v Inchebe, otvárací koncert bude už...Viac
25.10.2019 - 27.10.2019 / INCHEBA - Expoaréna
odporúčame!
divadlo

Josef Švejk

Po 30.9.2019 / Divadlo Aréna
odporúčame!
festival

Divadelná Nitra 2019

28. ročník medzinárodného festivalu Divadelná Nitra prinesie od 27. septembra do 2. októbra šesť zahraničných a šesť slovenských...Viac
27.9.2019 - 2.10.2019 / Nitra
odporúčame!