koncert

Ľudové a umelé piesne Mikuláša Schneidra-Trnavského

Dramaturgia koncertu je zameraná na umelé piesne a úpravy ľudových piesní Mikuláša Schneidra-Trnavského, ktoré vznikli v jeho prvom tvorivom období. Vstup je voľný.
Táto akcia sa konala v minulosti

Už takmer sto rokov speváci s obľubou radia do svojho repertoáru majstrovské opusy Ružičky kvitnú zase, Keby som bol vtáčkom a ďalšie, v ktorých môžu využiť širokú škálu výrazových prostriedkov pre sprostredkovanie obsahu piesne. Na koncerte sa predstavia študenti speváckeho odboru Konzervatória v Bratislave spolu so svojimi pedagógmi.

Miesto konania: Seminárna sála UKB, Klariská 5

Vstup voľný.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Univerzitná knižnica v Bratislave, Konzervatórium v Bratislave. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

festival

Schubert Fest 2025

Št 18.9.2025 / Arkady Hof Hotel & Restaurant, Stupava
odporúčame!
film

Elio

Ľudia sa už po stáročia snažia nadviazať komunikáciu s vesmírom a mimozemskými civilizáciami – a v novom animovanom filme...Viac
Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Záhoran
KIDSTOWN odporúčame!
koncert

Korben Dallas

Št 14.8.2025 / Pink Whale
odporúčame!
film

Slúžka

Pi 22.8.2025 / Novomestské letné kino
odporúčame!