koncert
vážna hudba

Luca Ciarla - solOrkestra

Husľový alchymista Luca Ciarla tvorí hudbu slučkovým pedálom, hlasom a rôznymi hračkárskymi nástrojmi. Celú partitúru svojho orchestra predvádza sólovo pred očami poslucháčov, ktorí pri pohľade na hrajúce husle počujú zvuk gitary, violončela či perkusií. V tomto imaginatívnom hudobnom svete Luca spieva, píska, imituje rôzne nástroje a pridáva nové improvizácie; hudba sa neustále vyvíja a mení sa na fascinujúci  jednočlenný orchester.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program pozostáva z originálnych kompozícií presiaknutých stredomorskou atmosférou s minimalistickým nádychom,  ktorých nezvyčajné aranžmány vychádzajú z talianskej ľudovej tradície.

"... v magickom akustickom zvádzaní každý dokáže rozoznať rozličné hudobné vplyvy, od neviazaného etna až po najvycibrenejší jazz."
Il Fatto Quotidiano

Luca Ciarla (Termoli) je huslista a skladateľ.
Jeho tvorba vychádza z moderného džezu ovplyvneného klasikou a etnom. Zrodil sa tak zvuk, vďaka ktorému sa Luca Ciarla úspešne predstavil na medzinárodných festivaloch a miestach zosobňujúcich modernú hudbu, od Montreal Jazz Festival, cez Performing Arts Centre v Honkongu, Celtic Connections v Škótsku, Festival Villa-Lobos v Rio de Janeiro, Melbourne Jazz Festival, Auditorium Parco della Musica v Ríme až po Bratislavské džezové dni.

V roku 1993 ukončil na konzervatóriu štúdium hry na husle a ďalej sa vzdelával na hudobných akadémiách vo Fiesole a Saluzzo. V roku 1996 sa presťahoval do USA a pokračoval v štúdiu džezu s Davidom Bakerom na Indiana University v Bloomingtone. Neskôr si urobil doktorát na Univerzite v Arizone, kde niekoľko rokov vyučoval hru na husle a improvizáciu.

Získal víťazstvá v mnohých súťažiach v Taliansku aj v zahraničí, spolupracoval s významnými umelcami ako sú Greg Cohen, Chris Jarrett, Daniele Sepe, Joshua Bell, Daniele Sepe, Danilo Rea, Luciano Berio, Fabrizio Bosso.

Bratislavskému publiku predstaví 17. júna svoj koncertný program “SolOrkestra”, v ktorom sa husle, hlas a elektonické efekty rozvíjajú, aby vytvorili svet fantázie, plný originálnych stredomorských skladieb s príchuťou minimalizmu.

Viac info o podujatí

Odporúčame

výstava

Dvadsať rokov Pamätníka Chatama Sofera

10.6.2022 - 9.10.2022 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
prednáška / diskusia

Život Janka a Anny Jesenských v Bratislave (kurátorský výklad)

Št 7.7.2022 / Múzeum Janka Jesenského
odporúčame!
koncert

Testament / Sepultura / Exodus / Death Angel / Heathen

Thrash 'till death! Testament, Sepultura, Exodus, Death Angel a Heathen v Bratislave v Refinery Gallery.Viac
Ut 12.7.2022 / Refinery Gallery
odporúčame!
koncert

Veneer

Pi 1.7.2022 / Pink Whale
odporúčame!