koncert

Katka Máliková - Pohoda_FM Live

V Pohode_FM Live preto v utorok 27. októbra vám Katarína Máliková odohrá exkluzívny koncert z Komorného štúdia Slovenského rozhlasu.
Táto akcia sa konala v minulosti

Vypočujte si koncert na vlnách Rádia_FM, online a na metoo.sk.

Katarína Máliková je skladateľka, producentka, hudobníčka a speváčka. Pochádza z Polomky na Horehroní. Mladá a ambiciózna skladateľka načrela do pesničkárskych vôd a loví v nej svoje poklady. Rolu speváčky a klaviristky strieda s tvorením originálnych skladieb a aranžmánov ľudových piesní.

Žáner, ktorý tvorí, sa pohybuje na hrane artpopových kompozícií s nádychom baroque minimal a novej world music. Stavia na základoch klasického remesla, ktoré nadobudla počas štúdia hudobnej kompozície a hry na klavíri. Jej tvorba môže miestami znieť scénicky, alebo kinematograficky, pretože je milovníčkou dobrých filmov a divadla. Pestrými hlasovými polohami a kódom tradície v každej piesni sa hlási ku slovanským koreňom. 

V repertoári ostatného albumu Postalgia Katarína Máliková zachováva krehkosť klavírnych aranžmánov a spevu, ktorý stále miestami odkazuje na "temný horehronský" vokál, oveľa viac však počuť nové nástroje, syntetizátory, či napríklad inšpirácie škandinávskym synth-popom.

zdroj: Slnko records


 

 

Odporúčame

koncert

BJD 2023: Kamaal Williams (UK)

So 21.10.2023 / A4 Studio, Tranvská cesta 39
odporúčame!
koncert

Algiers (USA)

So 14.10.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
výstava

Prológ. 12 farieb reality

Zrekonštruovaná Slovenskú národná galéria je otvorená! Jej novými priestormi vás po prvýkrát prevedie dvanásť tematických...Viac
11.12.2022 - 31.12.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
vážna hudba

Otvárací koncert 75. sezóny Slovenskej filharmónie

Otváracie koncerty 75. sezóny Slovenskej filharmónie sa uskutočnia vo štvrtok a piatok 19. a 20. októbra. Slovenská filharmónia...Viac
19.10.2023 - 20.10.2023 / Slovenská filharmónia
odporúčame!