koncert

Karol Mikloš & Emma Llure

Dvojkoncert Karola Mikloša, ktorý predstaví svoj nový album aj prierez najznámejšími skladbami z minulosti a Emmy Llure, mladej slovenskej speváčky a skladateľky.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Karol Mikloš je na slovenskej nezávislej scéne už od 90. rokov zárukou kvality. V Pink Whale predstaví svoj nový album This Side of Town, ktorým potvrdzuje, že je predovšetkým vynikajúcim pesničkárom s aktuálnymi textami a citom pre melódie a nadčasový zvuk. Zaznie aj prierez najznámejšími skladbami z minulosti. 

Emma Llure (Emma Čučková) je mladá slovenská speváčka a skladateľka. Vo svojej tvorbe sa k poslucháčom približuje prostredníctvom úprimných textov, s ktorými sa snaží osloviť predovšetkým mladšiu generáciu.

Svoje skúsenosti zachytáva v debutovom EP Perspective, ktoré vyšlo 21. októbra 2022. Opisuje príbeh sklamania, nových možností, impulzívnych rozhodnutí a ich následkov, uvedomenia a odvahy.
20-ročnej speváčke s tvorbou pomáhali Adam Kršiak a Adrián Rajnoha. Zo spolupráce vzišlo celkovo sedem piesní, ktoré môžu osloviť fanúšikov popovej aj alternatívnej hudby. Dostupné sú na všetkých streamovacích platformách.

Odporúčame

divadlo

Vojna a mier

10.12.2023 - 12.12.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Peneři Strýčka Homeboye (CZ)

Legendárna trojica Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik, bez ktorých by československý hiphop bol ochudobnený o filozofické texty,...Viac
So 9.12.2023 / Šafko Klub
odporúčame!
film

Chlapec a volavka

Nový film majstra japonského anime Hajaa Mijazakiho rozpráva príbeh dospievajúceho chlapca Mahita, ktorý sa s otcom presťahuje na...Viac
St 17.1.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!
výstava

Gabriele Cecconi - Krajina utrpenia (IT)

Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Kurátori: Lois Lammerhuber, Václav MacekViac
3.11.2023 - 31.12.2023 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!